<< Previous    1...   23  24  25  26  [27]    Next >>

ДОПОМОГА ДЛЯ ДУХОВНИХ РОЗМОВ 

 

Методологія: 

 

Три основні елементи духовної розмови: 

ділення глибокими внутрішніми порухами; 

відкрите й уважне слухання досвіду інших – щоб це освітлювало наш досвід; 

пошуки спільних горизонтів, щоби відкрити спільні напрямки, виходячи з різних Божих покликань, які нас ведуть до більшої любові й служіння. Для цього пропонуємо три етапи духовної розмови. 

 

В атмосфері спільної молитви: 

 

Перше: слухання. Усі по черзі просто й глибоко діляться значущими просвіченнями й запрошеннями Бога під час індивідуальної молитви. Всі слухають уважно, ніхто не перебиває запитаннями й своїми думками, всі стараються, щоб озвучений досвід іншої людини допоміг роз'яснити те, що кожний переживає в собі. В залежності від чисельності спільноти чи групи потрібно виділити час для мовчання між діленням, щоби «відчувати й смакувати» озвучений досвід іншої людини. 

 

Друге: відлуння. Після глибоко слухання інших й короткого часу для молитовного мовчання, потрібно повернутися до духовного ділення. Тепер слід поділитися тим, яке світло принесло свідчення інших. Йдеться не про оцінювання думок інших людей і не про великі рефлексії, а як досвід іншої людини освітив мої порухи чи пробудив щось, що привело до більшої внутрішньої ясності щодо Божого поклику. 

 

Третє: сопричастя. Після всього процесу потрібно задатися запитанням: що є спільне в досвіді кожного. Допоможуть такі запитання: Куди нас веде Господь? Які запрошення повторюються і можуть вести до конкретних спільнотних чи апостольських діл? Чого потребуємо, щоб звернути увагу на індивідуальні й спільні запрошення Бога? Йдеться не про те, щоб дійти до досконалого консенсусу, а щоб адекватно і великодушно відповісти на те, що Святий Дух збуджує в спільноті. 

 

Увага: 

Важливо, щоби під час духовної розмови був модератор, який керуватиме динамікою ділення і пізніше зможе зробити підсумок ділення. Особливу увагу слід звернути на атмосферу молитви, розпочинаючи й закінчуючи її якимось текстом, піснею чи жестами, які допомагають. Допомою можуть бути якісь символи (світло, ікона, розп’яття тощо), які покращують клімат зустрічі з Господом. Щоби запевнити якість слухання й ділення, можна провести кілька зустрічей.

<< Previous    1...   23  24  25  26  [27]    Next >>