<< Previous    1...   3  4  [5]  6  7  ...27    Next >>

«ЗАУВАЖИЛИ ЗМІНИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ  

ВСЕРЕДИНІ ЙОГО ДУШІ» (Автобіографія, 10) 

 

Перше враження, яке отримуємо в Іспанії, в країні басків, в храмі в Лойолі, це те, що тут жив великий тріумфатор усіх часів. Базиліка підноситься посеред долини і видно контраст із довколишніми хуторами, якими характеризується ця місцевість. У головному вівтарі з мармуровим фасадом і красивими інкрустаціями міститься прекрасна скульптура тріумфуючого і прославленого Ігнатія. Бічні вівтарі, орган і позолочений купол разом створюють урочистість і величність. Але, на здивування відвідувачів, гід завжди запрошує їх після базиліки відвідати «перлину» цього місця. Входячи через бічні двері до «святого дому», вони бачать малий і скромний, прихований архетонікою базиліки, родинний дім св. Ігнатія. Будинок не видно зовні, але він оживляє базиліку. Побудований наполовину з каменю і наполовину з цегли, результату програних битв, розпочинає оповідання про менш славну історію. Далі бачимо скульптуру пораненого й побитого Ігнатія. Виходимо по сходах і бачимо представлення його молодих років, проведених на графському дворі й момент, коли він попав у неласку свого покровителя… Ще вище бачимо кімнати, в яких є спомин про його маму, і не знаємо – чи він її знав. Врешті виходимо на останній поверх, де були дитячі кімнати і де є «каплиця Навернення». Це суворе, просте й спокійне місце було свідком того, як Бог увійшов у життя цього пораненого чоловіка, який тут помалу набирався сил, підвішений між своїми лицарськими мріями і книжками про життя Христа і святих. Гід говорить нам про «перлину місця». Над вівтарем видніє напис баскською й іспанською мовами: «Тут віддав себе Богові Ініго де Лойола». Ось тут справжня цінність, саме в цьому прихованому місці Бог відчинив для себе дорогу в серці пораненого й так розпочав процес навернення, який пізніше торкнув багатьох людей. 

 

ПУНКТИ ДЛЯ МЕДИТАЦІЇ 

 

Витворення в уяві місця. Згадай людей, які в своєму житті зазнали ран і в цьому контексті відчули покликання до повноти життя, до якого запрошує Господь. 

 

Прохання про благодать. Господи, уділи мені свою благодать, щоб я побачив, як Ти дієш у житті багатьох людей і в моєму житті. 

 

Пункт перший. Згадай свій маленький і великий досвід навернення. 

 

Біблійні тексти

Еф. 1, 3-14. Що в твоєму серці пробуджується, коли чуєш, що Бог тебе любить без огляду на твої зусилля чи заслуги? І що мета твого життя – передавати в світ любов, отриману безкорисливо? Що це змінює в твоєму житті? До чого це спрямовує твої щоденні зусилля? 

Єр. 18, 1-6. Пророк Єремія заохочує нас піддатися перемінюючій дії Господа. Як ти переживаєш хвилини слабкості? Чи вони стають хвилинами темряви чи з них променіє довіра? Який досвід життя в Бозі допомагає тобі зростати й довіряти Йому? 

Лк. 5, 1-11. «Іди від мене, Господи, бо я грішна людина». Петро сказав це Ісусові після чудесної ловлі риб. Ісус заповів, що тепер Петро буде «ловити людей». Чи ти готовий слухати запрошення Господа? До чого тебе запрошує? Які плоди ти отримав, коли дозволив Господу вести тебе в хвилини безнадії? 

 

Бесіда. Поговори з Марією, розкажи їй про свої прагнення, які народжуються у житті вірою і проси, аби випросила у свого Сина для тебе благодать зростати й довіряти його покликам і запрошенням. Відмов «Отче наш» і «Богородице Діво». Не забудь зробити рефлексію молитви. 

 

ДУХОВНА РОЗМОВА 

 

Для духовної розмови на базі особистої молитви слід йти за методом, поданим у кінці книжки. 

 

Для духовної розмови про якесь апостольське діло допоможуть наступні пункти молитви

 

Витворення в уяві місця. Дивитися на історію апостольського діла, виокремлюючи його пріоритети, світлі й темні моменти, виклики. 

 

Прохання про благодать . Господи, дай мені погляд, наповнений любов’ю, відкритий на життя і милосердний до помилок, особливо в моїй апостольській праці, і ясний, щоб я розумів твої запрошення до навернення. 

 

Біблійні тексти. Єр. 18, 1-6; Пс. 127 (126), 1-5. До якого навернення Господь запрошує мене в моїй апостольській праці? Куди Господь запрошує нас йти? 

 

Бесіда. Поговори з Марією, розкажи їй про свої прагнення в апостольській праці і проси, аби випросила у свого Сина для тебе благодать зростати й довіряти його покликам і запрошенням. Відмов «Отче наш» і «Богородице Діво». Не забудь зробити рефлексію молитви. Можеш поділитися плодами молитви за методом, поданим у кінці книжки.
<< Previous    1...   3  4  [5]  6  7  ...27    Next >>