Фільм «Секрет»  

 

Мт. 4, 3-10: «І ось приступив до Нього спокусник, і сказав: Коли Ти Син Божий, скажи, щоб каміння це стало хлібами! А Він відповів і промовив: Написано: Не хлібом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих.Тоді забирає диявол Його в святе місто, і ставить Його на наріжника храму,та й каже Йому: Коли Ти Син Божий, то кинься додолу, бож написано: Він накаже про Тебе Своїм Анголам, і вони на руках понесуть Тебе, щоб об камінь коли не спіткнув Ти Своєї ноги.Ісус відказав йому: Ще написано: Не спокушуй Господа Бога свого!Знов диявол бере Його на височезную гору, і показує Йому всі царства на світі та їхню славу, та й каже до Нього: Це все Тобі дам, якщо впадеш і мені Ти поклонишся! Тоді каже до нього Ісус: Відійди, сатано! Бож написано: Господеві Богові своєму вклоняйся, і служи Одному Йому!»

 

[1] Під назвою Духовних Вправ маємо на увазі кожен спосіб виконання іспиту совісти, розважання, споглядання, словесної чи мисленної молитви та інших духовних дій, про які піде мова нижче. Оскільки, як гуляння, ходіння та бігання є вправами тілесними, так вправами духовними зветься і будь-який спосіб, за допомогою якого душа готується і налаштовується на те, аби позбутися всіляких невпорядкованих прихильностей, а щойно їх усунуто, шукає та осягає Божу волю стосовно такого устрою нашого життя, який сприяв би спасінню душі.

 

[21] ДУХОВНІ ВПРАВИ,

ПРИЗНАЧЕНІ ДЛЯ ТОГО

ЩОБ ЗУМІТИ ПЕРЕМОГТИ САМОГО СЕБЕ

Й УПОРЯДКУВАТИ СВОЄ ЖИТТЯ,

НЕ ПОСЛУГОВУЮЧИСЬ РІШЕННЯМИ, ПРИЙНЯТИМИ

ПІД ВПЛИВОМ НЕВПОРЯДКОВАНИХ СХИЛЬНОСТЕЙ

 

[23] ЗАСАДИ Й ОСНОВИ

 

Людину створено для того, щоб хвалити Господа Бога свого, поклонятися і служити Йому, спасаючи у такий спосіб свою душу. Все інше суще на землі створено для людини, щоб допомагати їй у досягненні мети, задля якої її створено. З цього випливає, що людина має користуватися ним настільки, наскільки воно допомагає їй сягати мети, і відмовлятися від нього тією мірою, якою воно стає їй на перешкоді. Відтак потрібно виробити у собі байдужість до створеного, наскільки це дозволено нашій вільній волі і не заборонено, щоб ми не бажали здоров’я радше, ніж недуги; багатства радше, ніж убогости; почестей радше, ніж безчестя; життя довгого радше, ніж короткого, і так далі в усіх інших справах, прагнучи лишень того, що краще сприятиме нам у досягненні мети, задля якої нас створено.

 

 

 

Даний рисунок відображає християнське світобачення: Бог, людина, світ, молитва, Святе Письмо, несення свого хреста в житті. Світильник в центрі означає віру, яка цьому всьому надає значення і сенсу.

 

Який образ світу у фільмі «Секрет»?

 

«Секрет дає тобі все, що ти хочеш – щастя, здоров’я і багатство»

«Ти можеш мати і робити те, що ти хочеш, і бути тим, ким хочеш»

«В нас може бути все, що ми виберемо, яким би великим воно не було»

«Секрет – відповідь на все, що було, є і буде»

 

Християнський образ світу перевернуто з ніг на голову: людина міняється з Богом місцями, а християнський образ Бога замінюється езотеричним – Бог не особа, а космічний розум, енергія, до якої можна підключитися як до розетки і черпати енергію у своїх цілях. До того ж можна Святе Письмо трактувати на свій лад: «Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам» (Мт. 7, 7). «І все, чого ви в молитві попросите з вірою, то одержите» (Мт. 21, 22).

До чого диявол спокушував Ісуса в пустелі? До зла чи до добра? – перетвори каміння на хліб. То в чому ж полягала спокуса? Чинити зло? Ні! Відокремся від Бога, стань незалежним, автономним, роби те, що сам вважаєш добром. А що за тим слідує – стань на місце Бога, розвивай свої здібності і перетворюй цей світ і своє життя так, як сам хочеш. Стань Творцем. А що таке первородний гріх? «Бо відає Бог, що дня того, коли будете з нього ви їсти, ваші очі розкриються, і станете ви, немов Боги, знаючи добро й зло» (Бт. 3, 5).

Людина створена на образ і подобу Бога, і має величезний внутрішній потенціал, описаний у фільмі: візуалізація, сила думки тощо. В яких цілях ми будемо це розвивати і використовувати? Йти до Бога чи зайняти місце Бога? Щастя людини в Бозі чи в ній самій? Ціль людського життя – виконувати волю Бога чи свою власну?