<< Previous    [1]  2  3  4  5    Next >>

ІІІ. Покликання  

 

ТЕМА: Християнське покликання 

 

Мета: 

• зрозуміти, що християнське покликання – це не гра у відгадування закритого Божого плану щодо мене, а динамічне формування своєї дійсності у відповідь на Божу любов; 

• усвідомити, що Бог нас кличе передовсім до любові і щастя, а щойно потім формує у конкретній життєвій формі місії та стану життя. 

 

Боже Слово: 

«А йдучи попри Галилейське море, побачив двох братів: Симона, що звався Петром, і Андрія, його брата, що закидали сіті у море, бо були рибалки. І до них мовив: “Ідіть за мною, я вас зроблю рибалками людей.” І ті негайно кинули сіті й пішли за ним. Пройшовши звідтіль далі, побачив інших двох братів: Якова, сина Заведея, та Йоана, його брата, що в човні з батьком Заведеєм лагодили свої сіті, і їх покликав. Вони зараз же, кинувши човна і свого батька, пішли слідом за ним» (Мт. 4, 18-22). 

 

Досвід: 

Спочатку заохотити учасників до дискусії: 

• Що таке покликання? 

• До чого людина може бути покликана? 

• У який спосіб можна відкрити покликання? 

Потім прослухай з групою конференцію на тему покликання на YouTube: „Czym jest powołanie o. Grzegorz Lojltek SJ”, потім рефлексія. 

 

Рефлексія: 

1. Які шкідливі переконання на тему покликання? Чому в когось вони можуть з’явитися? (Шкідливий погляд на покликання як відкривання закритого Божого плану, будемо щасливими, якщо його знайдемо…; страх перед покликанням, бо Бог може хотіти щось, чого ми не захочемо; такий погляд з’являється часто по причині викривленого образу Бога в нас) 

2. До чого передовсім є покликання? (до любові) 

3. Що означає помилитися із засобом? (Реалізація покликання шкідлива, щоби жити і з’єднатися з Богом, коли хтось метою свого життя вважає одруження чи священницький стан, тоді з засобу робить мету; ми повинні прагнути шукати Божу волю і знайти її на конкретній життєвій дорозі) 

4. На що звертати увагу в розпізнаванні покликання? (Образ Бога як доброго Отця, який прагне для нас щастя, а заздрісного тирана, який хоче нами керувати як маріонетками; інсайт у себе, знання своїх якостей, талантів, прагнень) 

5. Покликання відкривається швидко чи це процес? Чому? (Відкривання покликання є процесом, який триває дуже довго, але його не слід продовжувати до безконечності) 
<< Previous    [1]  2  3  4  5    Next >>