<< Previous    [1]  2  3    Next >>

ІІ. GodFinder  

 

ТЕМА: GodFinder – день І 

 

Мета: 

• формування вміння шукати й знаходити Бога в щоденному житті. 

 

Боже Слово: 

«Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас» (Мт. 11, 28). 

 

Досвід: 

GodFinder – це реколекції, щоб досвідчити Бога в щоденному житті. Кожного дня передбачається виконувати кілька духовних вправ, записаних у форматі МР3 або записані на листку. Завдяки ним відкриєш, як шукати й знаходити Бога, присутнього у всьому, що ти зустрічаєш щодня. 

Можеш домовитися з групою, що будеш висилати їм одну вправу або домовитися про інтенсивніший ритм. Можуть виконати всі вправи упродовж одного дня. Вибери метод, який вважаєш найкращим для групи. Обов’язково розпочни рефлексію на тему плодів вправ. На емейлі animatorzymagis@jezuici.pl знайдеш аудіофайли і тексти, які можеш переслати учасникам. Ось ці вправи: 

 

Вправа І – мій план дня 

 

Візьми календар або листок паперу і запиши план сьогоднішнього дня, уяви події, в яких братимеш участь, людей, яких зустрінеш, і місць, які відвідаєш. Уяви магазини, в яких щось купуватимеш, місця, в яких проведеш вільний час. Ісус сказав: Царство Боже є між вами (Лк. 17, 21). Зосередься на своєму серці, тут є Святиня, в якій є живий Бог. Усвідом, що розпочинаєш день з Ісусом в серці, Він буде з тобою постійно, кожної хвилини, в кожному місці й подіях сьогоднішнього дня. Які почуття в тобі народжуються, коли про це думаєш? Спробуй це назвати і записати. 

 

Вправа ІІ – зір 

 

Знайди вигідне і спокійне місце. Візьми книжку – це може бути твоя улюблена книжка або та, яку маєш під рукою. Розгорни її на довільній сторінці і прочитай короткий фрагмент. Дивися хвилину на прочитаний текст, заплющ очі й уяви, що ти незрячий. Побудь у цій темряві. Що відчуваєш? Які думки нуртують в твоїй голові? Не розплющуючи очей, відчуй книжку в своїх руках, торкнися пальцями листка, він гладкий, відчуваєш плоску поверхню, не бачиш букв, тексту, а він там є – чорні букви, яких тепер не бачиш і не відчуваєш. Про що тепер думаєш? Як почуваєшся? 

 

Святе Письмо говорить: В Богові ми живемо, рухаємося, перебуваємо. Тепер розплющ очі, глянь на текст і знову прочитай якийсь фрагмент. Послухай, що Бог говорить твоєму серці в цій вправі. Поговори з Богом про свої почуття й думки. 

 

Вправа ІІІ – моє тіло 

 

Сядь спокійно або прогулюйся поволі. Зверни увагу на своє тіло. Подивися спочатку на свої долоні, руки, потім – ноги, живіт, плечі. Зверни увагу на органі чуттів: зір, слух, дотик, смак, нюх. Подумай про їхні якості. А може це обмеження? Згадай своє обличчя, яке ти сьогодні бачив у дзеркалі, і делікатно доторкнися до нього долонями. Присвяти цій вправі кілька хвилин. 

 

Як ти ставишся до свого тіла? Захоплення, вдячність, зневага, знеохочення. Щиро і чесно назви те, що в тобі народжується. Святе Письмо говорить, що моє тіло – святиня Бога, місце, де перебуває Святий Дух. Що це для тебе означає? Поглянь ще раз на себе з думкою, що твоє тіло – помешкання живого Бога. Поговори з Ісусом про своє тіло. Що в ньому любиш, а що не любиш і не приймаєш? 

 

Вправа IV– чай 

 

Візьми в руки горня гарячого чаю і вигідно сядь. Відчуй тепло горнятка. Подивися на своє тіло, яке потребує теплого напою, їжі, води. Посмакуй чай, поволі сьорбаючи. Відчуй, як тепло розходиться по тілу. Подивися, які почуття тебе супроводжують, як реагує твоє тіло? Чи ціниш те, що можеш пити теплий чай, що не відчуваєш ні спраги, ні голоду? Згадай свої улюблені напитки й їду. 

 

Св. Пало в Листі до Римлян говорить, що Боже Царство – це не справа того, що їмо і п’ємо, а справедливість, мир і радість у Святому Духові. Моє тіло потребує напоїв та їжі, але мій Дух також не може бути голодним. Він також прагне поживи, щоби жити. Як годуєш свого Духа і своє внутрішнє життя? 

 

Вправа V– годинник

 

Візьми в руку годинник. Подивися на стрілки. Час пливе безустанно, без перерви. Так само твоє життя проминає з кожною секундою, хвилиною, годиною, днем. Поглянь знову на годинник. Як це переживаєш, твоє життя постійно скорочується? Чи можеш затриматися? Побути з самим собою, з Богом? Чи ти при цьому спокійний, чи може неспокійний, нетерплячий, відчуваєш «втрату» і «марнування» часу? 

 

Дивлячись на годинник і плинність часу, побудь тепер зі своїми почуттями й думками. В Одкровенні читаємо, що Бог є тим, Хто є, Хто був і Хто приходить. Немає ні часу, ні простору без Бога. Він з тобою у кожну мить життя. Чи віриш, що зараз також з тобою? 

 

Рефлексія: 

1. Чи ти виконав задані вправи? 

2. Чи вони допомогли тобі зустрітися з Богом? 

3. Що для тебе було важливим? Що тебе торкнуло? 
<< Previous    [1]  2  3    Next >>