<< Previous    [1]  2  3  4  5    Next >>

Розділ VII. Проблеми молоді  

 

ТЕМА: Депресія 

 

Мета: 

• усвідомити суспільну проблему, якою є депресія; 

• рефлексія на тему способів надання допомоги особі, яка страждає депресією. 

 

Боже Слово: 

«Господь йому здалека з'явився: Я полюбив тебе відвічною любов'ю, тим і зберіг для тебе мою ласку. Я знову тебе відбудую, і будеш відновлена, ізраїльська дівице. Знову хизуватимешся бубнами своїми й виступатимеш у веселім хороводі» (Єр. 31, 3-4). 

 

Досвід: 

Подивися з групою фільм на YouTube: „Sen był dla mnie wybawieniem. Do czasu. Co czuje osoba z depresją? – 7 metrow pod ziemią”. На жаль, сьогодні депресія – це для молоді щораз частіша проблема, про яку говорять мало. Часом важко піддається діагнозу. Якщо її не лікують, то може вести до більших проблем, таких як самоскалічення і спроби самогубства. Старайся провести цю зустріч у відповідний момент. Навіть якщо ніхто в твоїй групі цим не страждає, але повної певності ніколи нема, бо часто люди вміють маскувати зовнішні прояви, то цю тему варто підняти. Вона допомагає молоді бути чуйними до цієї проблеми й відповідно діяти, коли буде необхідність. 

 

Рефлексія: 

1. Як почувається людина в стані депресії? 

2. Чи завше депресію можуть помітити інші? (Очевидно, що ні. Хтось може страждати депресією, але ходити на роботу й «нормально» функціонувати) 

3. Як думаєш, чому хтось може приховувати, що страждає депресією? Чи це найкраще вирішення? 

4. Які перші прояви депресії? 

5. Як думаєш, як можна допомогти людині з такими проблемами? (Слід усвідомити, що депресія – важка хвороба, і без відповідної терапії й фармакології здоров’я важко покращити; перший крок – розмова з батьками, педагогом чи психологом в школі, візит до лікаря, інтенсивна психіатрична допомога) 
<< Previous    [1]  2  3  4  5    Next >>