<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...6    Next >>

Розділ VI. Любов і покликання  

 

ТЕМА: Християнське покликання 

 

Мета: 

• зрозуміти, що християнське покликання – це не гра у вгадування закритого Божого плану щодо мене, а динамічне формування своєї дійсності в відповідь на Божу любов; 

• усвідомити, що Бог кличе нас передовсім до любові та щастя, і щойно пізніше ми формуємося в конкретній формі життєвої місії та стану життя. 

 

Боже Слово: 

«18 А йдучи попри Галилейське море, побачив двох братів: Симона, що звався Петром, і Андрія, його брата, що закидали сіті у море, бо були рибалки. І до них мовив: 

19 “Ідіть за мною, я вас зроблю рибалками людей.” 

20 І ті негайно кинули сіті й пішли за ним. 

21 Пройшовши звідтіль далі, побачив інших двох братів: Якова, сина Заведея, та Йоана, його брата, що в човні з батьком Заведеєм лагодили свої сіті, і їх покликав. 

22 Вони зараз же, кинувши човна і свого батька, пішли слідом за ним» (Мт. 4, 18-22). 

 

Досвід: 

Спочатку спонукай учасників до дискусії: 

• Що таке покликання? 

• До чого людина може бути покликаною? 

• У який спосіб можна відкрити покликання? 

Після дискусії подивися з групою конференцію на тему покликання на YouTube: „Czym jest powołanie o. Grzegorz Lojtek SJ”, потім рефлексія. 

 

Рефлексія: 

1. Які шкідливі переконання щодо покликання? Чому вони можуть з’явитися? (Шкідливим є вважати покликання як відкривання прихованого Божого плану, будемо щасливими, якщо відкриємо…, страх перед покликанням, бо Бог може хотіти чогось, чого ми не хочемо; таке бачення часто з’являється через викривлений образ Бога, який маємо) 

2. До чого передовсім є покликання? (до любові) 

3. Що означає сплутати мету з засобом? (Реалізація покликання – це засіб, щоби жити і єднатися з Богом; якщо хтось метою свого життя вважає одруження або священство, тоді з засобу робить мету; ми повинні бажати шукати Божу волю і знайти її на конкретній дорозі життя) 

4. На що звертати увагу в розпізнаванні покликання? (Образ Бога як доброго Отця, який прагне для нас щастя, а не заздрісного тирана, який хоче керувати нами як маріонетками; заглиблення в себе, знання своїх якостей, талантів, прагнень) 

5. Чи покликання відкривається швидко, чи це процес? Чому? (Відкривання покликання – це процес, який триває дуже довго, але його не можна продовжувати в безконечність) 
<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...6    Next >>