<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...7    Next >>

Розділ ІІ. Семінар Віднови Віри на основі керигми  

 

ТЕМА: *Семінар Віднови Віри – введення в керигму 

 

Мета

• знайомство з керигмою; 

• заохочення до Семінару Віднови Віри. 

 

Боже Слово

Ді. 2, 14-36 – промова св. Петра після Зіслання Святого Духа (приклад керигми) 

 

Досвід

Семінар Віднови Віри – плід досвіду багатьох осіб і спільнот, які шукали ефективний спосіб проголошування Доброї Новини про спасіння. У євангелізації йдеться не стільки про передання релігійної віри, скільки про ділення живим досвідом віри в рятівну силу Ісуса Христа. Семінар має бути дорогою до цього досвіду, щоби потім ефективно ділитися ним з іншими, тобто євангелізувати. 

Семінар охоплює серію зустрічей, укладених згідно зі схемою керигми. Керигма (гр. проголошення) – це «резюме» християнської науки про спасіння, яку апостоли проголошували після заслання Святого Духа. В керигмі міститься резюме послання Євангелія з шести пунктів: 

1 – Бог любить людину і створив для неї весь світ. 

2 – Гріх віддаляє людину від Бога. 

3 – Ісус прийшов у світ і віддав за нас своє життя. 

4 – Людина запрошена відповісти наверненням. 

5 – Бог посилає людям Святого Духа. 

6 – У Святому Духові творимо спільноту. 

У нормальному ритмі Семінар Віднови Віри триває 9 тижнів, включає щоденну півгодинну молитву, загальну сповідь, молитву про зцілення, урочисте визнання віри і молитву про прийняття Святого Духа. У ритмі функціонування нашої спільноти пропоную ритм, допасований до наших потреб. Він полягає в тому, щоби з групою під час першої зустрічі зробити введення в керигму, під час наступних зустрічей – медитацію і ділення. Якщо вважатимеш, що потрібно продовжити якийсь етап процесу, до прикладу, про гріх, то можеш зробити дві або три зустрічі на цю тему. Якщо бачиш, що твоя група не дозріла до цього процесу, то можеш Семінар Віднови Віри залишити на четвертий рівень формації, коли група дозріє. Якщо починаєш процес, то не припиняй його без важливої причини. Керигма є певною цілістю. Так як не залишають недобудований до половини міст, так само не залишають розпочатий і недокінчений Семінар Віднови Віри. 

Отож в ритмі, допасованому до наших потреб, є: 

• введення в керигму; 

• щотижнева медитація; 

• молитва про зцілення, поєднана з адорацією та попередньою сповіддю – більш-менш у середині циклу; 

• молитва з проханням про наповнення Святим Духом, поєднана з адорацією. 

Якщо в твоїй групі є кілька груп третього рівня, то найкраще семінар розпочати разом, до прикладу, на початку Великого Посту. Це додаткова інтеграція для всього рівня. Якщо є підстави розпочати семінари в різний час, то це не проблема. Важливо, щоби початок процесу проконсультувати з отцем модератором. 

Під час першої зустрічі подивися разом з групою фільм на Youtube каналі «Brian12345678901» під назвою „Lifehouses Everything Skit”. Доброю адаптацією є також „Everything Drama” на каналі „thevineyardchurch”. В ній добре видно етапи керигми. Потім ділення: 

• Що тебе торкнуло в фільмі? 

Потім подивися з групою фільм на Youtube каналі „Dobra Nowina” під назвою „Chrześcijaństwo w 12 minut Kerygmat”. Попроси учасників записати в щоденнику етапи керигми. Потім нехай поміркують, у який спосіб етапи керигми було видно у фільмі „Lifehouses Everything Skit”. Можете цей фільм ще раз подивитися. Для різноманітності можете подивитися цей фільм в іншому виконанні на іншому каналі Youtube

 

Рефлексія

1. Що тебе торкнуло під час зустрічі? 

2. Чи ти відчув прагнення досвідчити дію керигми в своєму житті? 
<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...7    Next >>