<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...11    Next >>

Розділ І. Духовність  

 

ТЕМА: *Медитація про смерть 

 

Мета

• подивитися на життя в перспективі своєї смерті; 

• усвідомлення крихкості життя і рефлексія над тим, що важливе; 

• рефлексія над тим, що хотілося би змінити в своєму житті. 

 

Боже Слово

«Хай не тривожиться серце ваше! Віруйте в Бога, віруйте й у мене. В домі Отця мого багато жител. Коли б не так, то я сказав би вам; іду бо напоготовити вам місце. І коли відійду і вам місце споготую, то повернуся і вас до себе візьму, щоб і ви були там, де я. Куди ж я йду - ви знаєте путь» (Йо. 14, 1-4). 

 

Досвід

Зустріч провести на старій стрісі або в якомусь темному підвалі. Атмосфера дуже важлива. Має бути темрява і тиша. Можеш запалити кілька свічок. Не включай музику. Має бути «гробова тиша». 

Попроси всіх вигідно сісти й заплющити очі. Попроси уяви зміст того, про що говоритимеш: Уяви, що всією групою вибираємося до старого монастиря. Уяви, як разом входимо через ворота. Бачимо грати з викутими на них чортами. Вони символізують світ спокус поза святинею. Натомість у ній – дорога без спокус. Це дорога споглядання. Уяви, як входимо в святиню. Оглядаємо старі вівтарі, ікони на стінах. Темно. Трошки світла проходить через малі вітражі. Храм ніби вирізаний в печері. З’являється чернець, який запрошує нас до катакомб, тобто підземелля святині. Спускаємося великими сходами, щораз темніше, повітря стухле. В катакомбах чернець питає, чи хочемо відвідати іншу святиню й взяти з неї те, що нам сподобається. Погоджуємося. Щоби до неї потрапити, потрібно протиснутися через вузький прохід до іншої печери. Чернець пропонує зачинити тебе в дерев’яній скрині й так пропхати до наступного приміщення. Влазиш у скриню, лягаєш на тверде дно. Кришка зачиняється. Між шпаринами в дошках десь проходить пісок. Усвідомлюєш, що ти в труні… Чуєш як тебе засипають землею, потім тиша… Залишайся з групою 10-30 хв. в абсолютній тиші. 

Постав наступні запитання, даючи на кожне кілька хвилин рефлексії: 

• Про що ти думав у труні? 

• Як ти почувався в труні? 

• Що ти хотів би зробити, вилізши з труни? 

Продовжуй: Після чотирьох годин перебування в труні відчиняється бічна частина скрині. Бачиш ченця, який тебе в ній зачинив. Питає тебе: Що ти взяв зі святині? І випускає тебе. Усвідомлюєш, що другою святинею було перебування труні… Що ти з неї взяв? 

Прочитай Йо. 14, 1-4 і запропонуй рефлексію. 

 

Рефлексія

1. Що би ти змінив у своєму житті тепер, якщо з тобою щось таке трапилося? 

2. Якщо би ти тепер мав вмерти, то що би змінив? 

3. Що ти хотів би по собі залишити? 

4. Якщо би ти взнав, що помреш через 10 днів, то що би робив упродовж цього часу? 
<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...11    Next >>