<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...10    Next >>

Розділ Х. Приготування парафіяльної молоді до Миропомазання  

(пропозиція євангелізації) 

 

ПРИГОТУВАННЯ КАНДИДАТІВ ДО МИРОПОМАЗАННЯ 

 

Перевіреним і цікавим способом заангажування в євангелізацію третього рівня формації є пропозиція виконувати функції аніматорів малих молодіжних груп, готуючись до прийняття Таїнства Миропомазання в парафії в ритмі щомісячних зустрічей. Очевидно, що для цього потрібні знання і згода пароха місцевої парафії, як і заангажування модератора у приготування молоді до виконання цієї місії. Це дає добрі результати, а молодь підходить до цього виклику з великим ентузіазмом і ревністю. 

Як Ісус посилав своїх учнів по двох, так і тут потрібно, щоби учасники третього рівня організувалися в пари, щоби вчитися співпрацювати, допомагаючи один одному, і якщо хтось не може бути присутнім, то друга особа може вести зустріч. Мудрою практикою буде одностатевість формаційних груп – як у нашій спільноті. Але якщо є аргументи за іншим вибором, то ними не слід нехтувати.

Зустрічі до Миропомазання повинні відбуватися в малих групах по 5-10 чоловік. Але не більше 15, бо тоді втрачається динаміка малої групи. Добре би було вже на початку розділити кандидатів, щоби, у міру можливості, були з різних класів і різних шкіл в одній групі. Якщо більшість членів групи – друзі упродовж років, то аніматорові буде важко такою групою керувати й утримувати відповідну дисципліну. Окрім того бажання інтеграції з іншими членами групи маліє, якщо більшість добрі друзі. Є кілька способів поділу кандидатів на групи. Можна попросити, щоби вони по черзі, один за одним, називали цифри від 1 до 7, якщо, до прикладу, має бути 7 груп. Тоді «одиниці» збираються в одну групу, «двійки» - в другу… Інший спосіб – роздати листки з християнськими символами або номерами. Потім особи з однаковими листками зустрічаються разом. Звичайно, що завжди знайдуться такі, які обміняються листками, здогадуючись про їхнє призначення, аби створити «свої» групки. Але можна роздавати різнокольорові листки з цифрами. Вони подумають, що їх ділитимуть за номерами, а їх слід поділити за кольорами. Можна на кольорових листках написати цифру і символ, і кожного року змінювати групи за кольорами, цифрами. Але це не суттєво. 

На наступних сторінках є конспект для аніматорів з «трійки» як допомога в приготуванні і веденні зустрічей до Миропомазання. Кожний конспект має досить просту та інтуїтивну структуру. Складається з теми мети й перебігу зустрічі. Слід пам’ятати про основи ведення зустрічі, тобто мати ясну мету, подбати про досвід, щоби це не було тільки лекцією, і завжди вкінці провести рефлексію, відповідаючи на запитання: «Що мене торкнуло? Що для мене було важливим під час зустрічі?» 

Пропонується дев’ять зустрічей. Їхнє число можна збільшити або зменшити, в залежності від потреб. Але слід пам’ятати про послідовність зустрічей і про те, що деякі необхідні в процесі приготування кандидатів до Миропомазання, інші – тільки допоміжні. Необхідні я позначив зірочкою (*). Вони вже перевірені й легкі до ведення. Аніматори можуть бути креативними та ініціативними, додаючи щось від себе, змінюючи та доповнюючи. Але повинні це робити, реалізуючи мету й тему зустрічі. До прикладу, під час зустрічі «Давайте познайомимося» аніматор може запропонувати групі іншу інтегруючу гру, але з метою знайомства кандидатів та інтеграції в групу. 

Надіюся, що конспекти допоможуть як у приготуванні до прийняття Таїнства Миропомазання, так і для нашої «трійки», щоби вона мала живий і красивий досвід євангелізації своїх ровесників. 
<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...10    Next >>