<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...6    Next >>

ТЕМА: Всіх Святих  

 

Мета

• пояснити значення свята Всіх Святих, спомину Всіх померлих вірних і загального відпусту. 

 

Боже Слово

«Душі праведних у руці Божій, і мука не спіткає їх. Очам безумних видалось, що вони вмерли, і їхнє переставлення вважано за нещастя, а відхід їх від нас - за згубу, вони однак - у мирі. Бо хоч, в очах людських, їх спіткала кара, надія їх повна безсмертям; вони, потерпівши трохи, великих благодійств зазнають, бо Бог їх досвідчив і знайшов їх достойними себе. Він випробував їх, як золото в горнилі, і прийняв їх, як жертву всепалення. В час їхніх відвідин вони засяють, немов іскри по стерні, розбіжаться. Правитимуть народами й володітимуть племенами, а Господь царюватиме над ними повік. Ті, що звірились на нього, зрозуміють правду, і вірні в любові перебуватимуть при ньому, бо ласка й милосердя - для вибранців його» (Муд. 3, 1-9). 

 

Досвід

Поясни значення свята Всіх Святих, спомину Всіх померлих вірних або задушних днів, бо молимося за душі наших рідних і близьких. 1 листопада згадуємо всіх тих, які вже в небі, тобто святих, благаючи в них допомоги. 2 листопада згадуємо всіх померлих вірних, які ще перебувають у чистилищі й готуються до неба. 

1-8 листопада можна отримати повний відпуст для померлих (але не для себе) за побожне відвідування цвинтаря і відмовлення молитви за душу померлого. У кожний день октави можна отримати один відпуст. Повний відпуст – це ніби автострада до неба, яка пришвидшує рух померлого до Бога. 

Піди з групою на цвинтар. Візьміть із собою свічки як символ молитви за померлого і сірники. По черзі відвідайте могили рідних. Кожний може сказати кілька речень про особу, за яку щороку приходить молитися. 

 

Рефлексія

1. Що означає для тебе свято Всіх Святих і задушні дні? 

2. За кого молишся найбільше? Хто з померлих з твоєї родини тобі найближчий? 
<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...6    Next >>