<< Previous    [1]  2  3    Next >>

Розділ VIII. Медитація  

 

Медитація про мужність – Ісус Навин 

 

«Після смерти Мойсея, Господнього раба, сказав Господь Ісусові Навинові (синові Нуна), слузі Мойсея: “Мойсей, слуга мій, помер; тож устань, перейди оцей Йордан, ти й увесь цей народ, у землю, що я дам їм (синам Ізраїля). Усяке місце, де ступите підошвою ноги вашої, я дам вам, як сказав був Мойсеєві. Від пустині до цього Ливану й від великої ріки, ріки Ефрату, уся земля хеттитська, аж до Великого моря на захід сонця, буде вашим краєм. Ніхто не встоїть перед тобою, поки віку твого; як був я з Мойсеєм, так буду з тобою; я не полишу тебе і не покину. Будь мужнім і хоробрим: ти бо маєш передати цьому народові в посілість землю, про яку я клявся їхнім батькам, що дам їм. Лише будь мужнім і вельми хоробрим, щоб достеменно чинити за законом, як наказав тобі Мойсей, слуга мій. Не звертай від нього ні праворуч, ні ліворуч, щоб тобі щастило в кожній твоїй справі. Нехай книга цього закону ніколи від твоїх уст не віддалиться, і розважатимеш над нею день і ніч, щоб пильно виконати все, що в ній написано; тоді бо матимеш успіх у твоїх справах і тоді буде тобі щастити. Отож наказую тобі: будь мужнім і хоробрим; не лякайся й не падай духом, бо Господь, Бог твій, з тобою, куди б ти не подався.” І повелів Ісус начальникам народу: “Перейдіть посеред народу й накажіть народові: Заготуйте собі живности, бо через три дні ви перейдете через оцей Йордан, щоб увійти і зайняти землю, що Господь, Бог ваш, дає вам у посілість.” До рувимлян же та гадіїв та до півколіна манассіян Ісус промовив: “Спогадайте слово, що вам заповідав Мойсей, слуга Господній, коли сказав: Господь, Бог ваш, дав вам спокій і дав вам цю землю. Жінки ваші, діти ваші й ваша скотина зостануться в землі, що Мойсей дав вам по цім боці Йордану; ви ж усі, боєздатні люди, виступите збройно на чолі з братами вашими і допоможете їм, аж поки Господь не дасть спокою вашим братам, як і вам, і вони теж не заволодіють землею, що Господь, Бог ваш, дасть їм. Тоді повернетесь собі у вашу спадкоємну землю й володітимете нею, у землю, що Мойсей, раб Господній, дав вам по цім боці Йордану, на схід сонця.” І відповіли вони Ісусові: “Усе, що повелів єси нам, зробимо, і куди б ти нас не післав, підемо. Так, як слухалися ми в усьому Мойсея, так слухатимемо й тебе, аби тільки Господь, Бог твій, був з гобою, як був з Мойсеєм. Кожний, що ставитиме спротив твоєму повелінню й не слухатиметься твого наказу в усьому, буде покараний смертю. Будь тільки мужнім і хоробрим.”» (І. Н. 1, 1-18). 

 

Молитва приготування

Просимо у Господа Бога благодать скерувати всі наші наміри, вчинки і діяння виключно на служіння Його Божій Величі та її прославу. 

 

Уявлення місця

Уяви Обіцяну Землю, красиві різноманітні краєвиди: низини, гори, впадини, яка вона родюча. 

 

Прохання про плід медитації

Попроси про світло пізнання себе і своєї мужності. 

 

Медитація: 

 

1. Мойсеєва повинність 

 

Мойсей вивів Божий люд з Єгипту, визволив народ з-під єгипетського гніту, наступною метою, вказаною Богом, було здобуття Обіцяної Землі, але Божа воля була іншою, після смерті Мойсея покликав Ісуса Навина, помічника Мойсея, здобути Обіцяну Землю, це було важке завдання, але Бог дав обітницю, що не опустить його. 

У якій мірі ти міг би довіритися Богові? Чи не переживаєш хвилини сумнівів у Бога? Чи, усвідомлюючи життєві випробування, ти дорікав Богові за це чи покірно довіряв Йому? 

 

2. Куди б ти не подався 

 

Бог також наказує Ісусові Навину не відступати від закону, накладає на нього велику відповідальність роздати людові у володіння землю, яку їм обіцяв. Наказує йому бути мужнім і хоробрим. Наскільки ти мужній у боротьбі з життєвими випробуваннями? Чи дотримуєшся Божих заповідей? Яким гріхам підпадаєш? Що для тебе означає відповідальність і мужність? 

 

Розмова

Звернися до Ісуса, Небесного Царя, як до Товариша, щиро поділися з Ним тим, що тебе найбільше торкнуло в цій молитві. 

 

Кінцева бесіда

Отче наш. 

Як юдеї перед битвою, так і ми довірмося Господові, прославляймо Його. Ворог буде розбитий. Як Ісус Навин заспівав бойову пісню, так і ми прославмо Господа, і ворог відразу втече. 
<< Previous    [1]  2  3    Next >>