<< Previous    1  [2]  3    Next >>

Десять прокажених – вдячність  

 

«Одного разу, простуючи до Єрусалиму, Ісус проходив між Самарією і Галилеєю. Коли він входив в одне село, вийшло йому назустріч десять прокажених, що стояли здалека. Вони піднесли голос і казали: “Ісусе, Наставнику, змилуйся над нами!” Побачивши їх, він промовив: “Ідіть та покажіться священикам.” І сталось, як вони йшли, очистилися. Один же з них, побачивши, що видужав, повернувся, славлячи великим голосом Бога. І припав лицем до ніг Ісуса, почав йому дякувати. Він був самарянин. Озвавсь Ісус і каже: “Хіба не десять очистилось? Де ж дев'ять? І не знайшовся між ними, щоб повернутись, Богові хвалу воздати, ніхто інший, окрім цього чужинця?” І він сказав до нього: “Встань, іди: віра твоя спасла тебе.”» (Лк. 17, 11-19). 

 

Молитва приготування

Просимо у Господа Бога благодать скерувати всі наші наміри, вчинки і діяння виключно на служіння Його Божій Величі та її прославу. 

 

Уявлення місця

Уяви десять прокажених, ізольованих від родини і друзів, як самотньо сидять при дорозі, ні на що вже не надіючись… Побач надію в їхніх очах, коли побачили Ісуса. Вдячність одного після зцілення і байдужість дев’ятьох… 

 

Прохання про плід медитації

Проси про благодать вдячності за отримані від Бога дари. 

 

Медитація: 

 

Прокажені. Проказа до ХХ ст. була страшною невиліковною хворобою. Шкіра лущилася і відпадала, відкриваючи рани. Проказою можна було заразитися через дотик, отож хворих видаляли зі спільноти далеко від родини й друзів. Найбільшим болем прокази була самотність і відкинення. Чи ти переживав у житті труднощі, коли почувався самотнім і відкинутим? Що є твоєю «проказою»? 

Зцілення. Коли хворі побачили Ісуса, то відразу кинулися Йому в ноги, благаючи про милосердя і зцілення. Ісус змилосердився над ними і зцілив усіх десятьох. Чи в своєму житті ти зазнав зцілення від своєї хвороби? Від того, перед чим ти був безсильним? 

Вдячність. Зверни увагу, що з десяти хворих тільки один повернувся подякувати Ісусові. Інші так зосередилися на собі, що зцілення вважали чимось, що їм належить, чимось, що мусіло статися. Побач, як це могло заболіти Ісусові. Це так, ніби ти дав комусь дорогий подарунок, а він тобі не подякував. Чи твоє серце вдячне? Чи ти вдячний Богові за те, що тебе формує? Чи ти вдячний своїм батькам, друзям, родині за добро, яке тобі дарують? 

 

Кінцева бесіда

Поговори з Ісусом як товариш з Товаришем про те, що для тебе було найважливішим під час молитви. Відмов Отче наш
<< Previous    1  [2]  3    Next >>