<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6    Next >>

ТЕМА: *Введення у служіння і волонтерство 

 

Мета

• стати чуйними на потребу служіння; 

• планування служіння для групи. 

 

Боже Слово

«Бо й Син Чоловічий прийшов не на те, щоб йому служити, лише щоб служити й віддати своє життя як викуп за багатьох» (Мр. 10, 45). 

«Вийшовши звідти, проходили крізь Галилею, і він не хотів, щоб будь-хто знав. Навчав бо своїх учнів і казав їм: "Син Чоловічий буде виданий у руки людям, і вб'ють його, і, вбитий, по трьох днях, воскресне." Та вони не розуміли цього слова й страхалися його запитувати. І прийшли вони у Капернаум, і як був він у домі, спитав їх: "Про що ви сперечалися дорогою?" Вони ж мовчали, бо сперечалися були дорогою, хто більший. Тоді він, сівши, прикликав дванадцятьох та й каже до них: "Коли хто хоче бути першим, нехай буде з усіх останнім і усім слугою." Потім узяв дитину, поставив її серед них і, обнявши її, каже до них: "Хто прийме одне з таких дитят в моє ім'я, - мене приймає; а хто мене приймає, - не мене приймає, а того, хто послав мене."» (Мр. 9, 30-37). 

«У всьому я показав вам, що, так працюючи, треба допомагати слабосильним і пам'ятати слова Господа Ісуса, що сам сказав: «Більше щастя - давати, ніж брати.»» (Ді. 20, 35). 

 

Досвід

На основі фрагментів зі Святого Письма розпочни з групою дискусію на тему вартості, сенсу і потреби служіння. Заплануйте її разом. Зверни увагу на наступне: 

• Служіння можна здійснювати всією групою, а якщо це не можливо зробити, то можуть розділитися на пари чи підгрупи, щоби служити в конкретному місці. 

• Подбай про те, щоби служіння не було тільки одноразовим досвідом – як екскурсія в зоопарк, щоби побачити іншу дійсність і повернутися додому. Служіння має бути працею, яку молодь хоче виконувати і вартість якої бачить. 

• Після кожного досвіду служіння рефлексія. Питай, що їх торкнуло і що для них було важливим, що було важким, у чому повинні були подолати свої границі. 

• Зосереджуй молодь на цінності служіння. Уникай підходу, що роблять це для самореалізації, розширення горизонтів тощо. Навіть у тематиці служіння легко в потрапити в пастку егоцентризму й зосередження на собі: «скільки користі я отримав, як я зріс тощо». Бо тоді друга людина перестає бути метою, а стає засобом для самореалізації – що суперечить духові любові. Для них метою повинно бути служіння, тобто віддання іншим свого часу, сил та уваги з любові. Очевидно, що з нашої точки зору йдеться саме про те, щоби вони розширили свої горизонти і стали чуйними до потреб інших. Але молодь повинна мати виразну мету: глянути на другого, який в потребі, й служити йому. 

• Служіння можна здійснювати в парафіяльному Карітасі, опікуватися дітьми в дитячому садку, в домі соціальної опіки, в домі престарілих, в сиротинці, виконувати якусь роботу для тих, хто цього потребує (пофарбувати щось, збирати гроші на ремонт) тощо. 

• Підбери для групи відповідну форму служіння, а найкраще дай ініціативу їм. Якщо твоя група дуже юна, то не рекомендується будинок для престарілих. Особливо, коли недавно в когось в родині померла близька людина. Якщо група дуже делікатна, то дім престарілих чи сиротинець також не рекомендується, бо може бути важким досвідом. Але пам’ятай, що служіння – це виклик і долання своїх границь. Під таким кутом зору праця у цих закладах може бути відповідною формою діяльності. Молоді люди можуть допомагати годувати дітей, прогулюватися з людьми похилого віку, прибирати в кімнатах тощо. Можуть щось організувати для дітей (але пам’ятай, що дуже важливо робити це систематично й постійно, а не одноразова акція). 

• Пам’ятай, що служіння мусиш узгодити з модератором. На деякі види служіння потрібна згода батьків і модератора. 
<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6    Next >>