<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...21    Next >>

Розділ VI. Духовність  

 

ТЕМА: *Фундамент Духовних Вправ – введення в Фундамент: Людина створена для того… 

 

Мета

• знайомство з Фундаментом Духовних вправ

• введення у перше речення Фундаменту. 

 

Боже Слово

Духовні вправи св. Ігнатія Лойоли, № 23, тобто Фундамент: 

1. Людина створена для того, щоб хвалити Господа Бога свого, поклонятися і служити Йому, спасаючи у такий спосіб свою душу. 

2. Усе інше суще на землі створено для людини, щоб допомагати їй у досягненні мети, задля якої її створено. 

3. З цього випливає, що людина має користуватися ним настільки, наскільки воно допомагає їй осягати мету, і відмовлятися від нього тією мірою, якою воно стає їй на перешкоді. 

4. Відтак потрібно виробити у собі безпристрасність до створеного, наскільки це дозволено нашій вільній волі і не заборонено, щоб ми не бажали здоров’я радше, ніж недуги; багатства – радше, ніж убогости; почестей – радше, ніж безчестя; життя довгого радше, ніж короткого, і так далі в усіх інших справах, 

5. прагнучи лишень того, що краще сприятиме нам у досягненні мети, задля якої нас створено. 

 

Досвід

Фундамент – це резюме Духовних вправ і основа ігнатіянської духовності, тому мусиш його солідно проробити (якщо цього ще не зробив, то розкажи молоді про св. Ігнатія Лойолу і про Духовні вправи). Нижче подано фрагмент тексту Фундаменту з коротким коментарем, яким ти займешся під час зустрічі. Присвяти цьому стільки зустрічей, скільки буде потрібно. Орієнтовно Фундамент розділено на 5 зустрічей з пропозицією медитації до кожної частини. Можеш зробити кілька конспектів на одній зустрічі – в залежності від часу. Пам’ятай, що не об’єм знань, а смакування насичує душу. Краще передати менше інформації, яка глибше ввійде в душу молоді, ніж накидати їм багато інформації, яку в себе не приймуть. Кожний пункт Фундаменту реалізуй у формі, яку ти вибрав. Можеш просто зробити рефлексію на цю тему, приготувати медитацію, зробити з молоддю пластичне завдання, до прикладу, виконати фігурку кожної з трьох засад Фундаменту, зробити працю в групах, щоби молодь шукала приклади з життя на дану тему тощо. Кожний повинен текст Фундаменту написати в щоденнику. 

Фундамент складається з введення: № 1, 2, трьох засад: настільки, наскільки (лат. tantum, quantum) № 3, свята безпристрасність – свобода (лат. sanctaindiferentia) № 4 і краще (лат. magis) № 5. 

 

ВВЕДЕННЯ 

 

1. Людина створена для того, щоб хвалити Господа Бога свого, поклонятися і служити Йому, спасаючи у такий спосіб свою душу. 

 

Людина є створена – тобто джерелом і початком життя людини є Бог. 

Людина створена для стосунків з Богом – не для реалізації завдань і планів, а до стосунків з Богом. 

… щоб хвалити Господа Бога свого, поклонятися і служити Йому – хвалю, коли маю за що хвалити, тобто людина повинна відкривати Божі дари в своєму житті. Поклонятися – це природна відповідь на дари, яка виражається поставою поклоніння й пошани. Служити – відповідаю на Божі дари життям у конкретних намірах, рішеннях і вчинках через пошуки і знаходження Божої волі в щоденному житті. 

… спасаючи у такий спосіб свою душу – метою життя людини є спасіння душі, тобто перебування в стосунках з Богом під час земного життя і по смерті в небі. 

 

Інспірації до ведення зустрічі на тему стосунків

• Чи стосунки важливі? Чому? З ким учасники зустрічі мають близькі стосунки і що вони змінили в їхньому житті? Чому стосунки з Богом важливі, а не тільки виконування заповідей і обов’язків? 

• Кожний робить список важливих для себе людей і що вони йому дали. З ким із них мав стосунки? Як на життя впливають стосунки? Так само Бог може впливати на наше життя тоді, коли стане для нас близьким, коли будемо мати з Ним стосунки. 

 

Рефлексія

Що тебе торкнуло під час зустрічі? 
<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...21    Next >>