<< Previous    1...   3  4  [5]  6  7  ...21    Next >>

ТЕМА: *Фундамент духовних вправ – перша засада: настільки, наскільки (tantumquantum)  

 

Мета

• знайомство з Фундаментом Духовних вправ

 

Боже Слово

Духовні вправи св. Ігнатія Лойоли, № 23, тобто Фундамент: 

1. Людина створена для того, щоб хвалити Господа Бога свого, поклонятися і служити Йому, спасаючи у такий спосіб свою душу. 

2. Усе інше суще на землі створено для людини, щоб допомагати їй у досягненні мети, задля якої її створено. 

3. З цього випливає, що людина має користуватися ним настільки, наскільки воно допомагає їй осягати мету, і відмовлятися від нього тією мірою, якою воно стає їй на перешкоді. 

4. Відтак потрібно виробити у собі безпристрасність до створеного, наскільки це дозволено нашій вільній волі і не заборонено, щоб ми не бажали здоров’я радше, ніж недуги; багатства – радше, ніж убогости; почестей – радше, ніж безчестя; життя довгого радше, ніж короткого, і так далі в усіх інших справах, 

5. прагнучи лишень того, що краще сприятиме нам у досягненні мети, задля якої нас створено. 

 

Досвід

Введення в тему ігнатіянської духовності знайдеш у першому конспекті на тему Фундаменту. 

 

ПЕРША ЗАСАДА ФУНДАМЕНТУ 

 

3. З цього випливає, що людина має користуватися ним настільки, наскільки воно допомагає їй осягати мету, і відмовлятися від нього тією мірою, якою воно стає їй на перешкоді. 

 

• Засада настільки, наскільки – лат. tantumquantum (читай тантум квантум). Все створене добре. Але воно може нас від Бога відтягувати або притягувати. Отож, ним слід користуватися настільки, наскільки воно веде нас до Бога. До прикладу, гроші самі по собі добрі. Але якщо хтось занадто на них зосереджується, то вони можуть віддаляти від Бога. Можна також мати багато грошей, але користуватися ними розважливо – для добра родини й близьких, не піддаючись захланності. 

 

Інспірації до ведення зустрічей на тему стосунків

• Запропонуй намалювати рисунок, який у символічний спосіб представить засаду настільки, наскільки, до прикладу, ліки у відповідній дозі лікують від хвороби, мала доза не дасть ефекту, велика доза може принести шкоду здоров’ю тощо; 

• Напиши список речей, які можна використати як для реалізації мети, для якої людина створена, так і на інші потреби, до прикладу, гроші можуть служити для утримання родини, йти на добрі справи, але також можуть когось поневолити й пробудити захланність; кар’єра може бути спрямована на реалізацію покликання і служіння Богові й людям або спричинити егоцентричне зосередження на собі, не зважаючи на Бога, родину, інших людей та їхні потреби тощо. 

 

Рефлексія

Що тебе торкнуло під час зустрічі? 
<< Previous    1...   3  4  [5]  6  7  ...21    Next >>