<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...21    Next >>

ТЕМА: *Фундамент Духовних вправ – Усе інше суще на землі створено для людини… 

 

Мета

• знайомство з Фундаментом Духовних вправ

 

Боже Слово

Духовні вправи св. Ігнатія Лойоли, № 23, тобто Фундамент: 

1. Людина створена для того, щоб хвалити Господа Бога свого, поклонятися і служити Йому, спасаючи у такий спосіб свою душу. 

2. Усе інше суще на землі створено для людини, щоб допомагати їй у досягненні мети, задля якої її створено. 

3. З цього випливає, що людина має користуватися ним настільки, наскільки воно допомагає їй осягати мету, і відмовлятися від нього тією мірою, якою воно стає їй на перешкоді. 

4. Відтак потрібно виробити у собі безпристрасність до створеного, наскільки це дозволено нашій вільній волі і не заборонено, щоб ми не бажали здоров’я радше, ніж недуги; багатства – радше, ніж убогости; почестей – радше, ніж безчестя; життя довгого радше, ніж короткого, і так далі в усіх інших справах, 

5. прагнучи лишень того, що краще сприятиме нам у досягненні мети, задля якої нас створено. 

 

Досвід

Введення в тему ігнатіянської духовності знайдеш у першому конспекті на тему Фундаменту. 

 

ВВЕДЕННЯ 

 

2. Усе інше суще на землі створено для людини, щоб допомагати їй у досягненні мети, задля якої її створено. 

 

• Коли Бог створював світ, то все робив добре. Отож увесь світ добрий і бажаний Богом. Ним можна тільки погано користуватися. До прикладу, Бог дав нам розум, здібності, вміння, матеріальні речі, друзів тощо. А все це для того, щоб ми могли Його зустріти й нав’язати з Ним стосунки. 

 

Інспірації до ведення зустрічей на тему стосунків

• Можеш задати провокативне запитання: Чи Бог створив щось погане? Навіть сатана не був створений поганим. Поганим став тому, що сам це вибрав. 

• Можеш користуватися фрагментом Бут. 1 – пісня про створення світу. Наприкінці кожного дня Бог бачить, що те, що створив, було добрим. Після створення людини говорить, що все дуже добре. 

• Можеш запропонувати дискусію на тему: у який спосіб те, що створене, може нас вести до зв’язку з Богом. (До прикладу, природа допомагає відкривати Бога як творця, розум і воля допомагають відкривати Бога й молитися, родина може нас вести до відкриття Бога в Церкві й в щоденному житті, дані нам можливості можуть бути способом хваління, поклоніння і служіння Господу тощо). 

 

Рефлексія

Що тебе торкнуло під час зустрічі? 
<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...21    Next >>