<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...21    Next >>

МЕДИТАЦІЯ: *Фундамент – хвалити, поклонятися і служити  

 

«А тепер так говорить Господь, творець твій, Якове, і твій сотворитель, Ізраїлю: «Не бійся, бо я тебе викупив, прикликав тебе твоїм ім'ям, ти - мій! Чи через води йтимеш, я з тобою, чи крізь ріки, - тебе не затоплять, чи підеш крізь вогонь, - не попечешся, і полум'я тебе не обпалить. Бо я Господь, твій Бог, Святий Ізраїля, я - твій спаситель. У викуп за тебе я дав Єгипет, Етіопію та Саву замість тебе, - тому, що дорогий ти в мене й цінний і я тебе люблю, людей даю за тебе, народи за твою душу. Не бійся, бо я з тобою! Зі сходу приведу твоє потомство, зберу тебе з заходу. Півночі повелю: Віддай їх! А півдню: Не затримуй! Приведи синів моїх здалека, дочок моїх із кінців світу, - усіх, хто зветься моїм ім'ям, кого я сотворив собі на славу, кого витворив і зладнав» (Іс. 43, 1-7). 

 

Молитва приготування

Просимо у Господа Бога благодать скерувати всі наші наміри, вчинки і діяння виключно на служіння Його Божій Величі та її прославу. 

 

Уявлення місця

Уяви Бога, який з любов’ю і турботою дивиться на свій народ, яке веде його крок за кроком і піклується про нього. Як готовий віддати все, що бути разом з ним. 

 

Прохання про плід медитації

Проси вміння помічати, як Бог тебе любить, і прагнення відповідати на цю любов. 

 

Медитація

 

1. Не бійся, бо я тебе викупив, прикликав тебе твоїм ім'ям, ти - мій! 

 

Перше речення Фундаменту говорить, що людина створена для стосунків з Богом – живих, динамічних, взаємних і відвертих. Чи маєш за що хвалити Бога? Чи відчуваєш, що Бог тебе любить і дбає про тебе як про вибраний народ? Згадай 5 випадків у житті, коли ти відчував Божу любов. Поміркуй про ці випадки, за які ти вдячний Богові. 

 

2. Відповідь на любов Бога – поклонятися нашому Господові 

 

Якщо хтось відкриває Божу любов у своєму житті, то природний порух – поклонятися Богові. Це слово означає відповідь любові й пошани до Бога, від якого я так багато отримав. Чи після відкриття Божих дарів у своєму житті в тобі народжується любов до Бога? Чи в тобі народжується спонтанно пошана до Нього? Чи Бог стає тобі ближчим? 

 

3. Відповідь на любов Бога – служити нашому Господові 

 

Св. Ігнатій пише про два види відповіді на Божу любов. Перша – хвалити і поклонятися. Друга – служити Богові, яка полягає в тому, щоби шукати й знаходити Божу волю в щоденному житті. Щоби в своїх намірах, рішеннях і вчинках прагнути завжди робити все на більшу прославу Бога. Чи є в тобі прагнення служити Богові? Чи прагнеш, щоби твої наміри, рішення і вчинки були спрямовані на пошуки Божої волі? 

 

Кінцева бесіда

Поговори з Ісусом як з Товаришем про те, що тебе найбільше торкнуло під час медитації. 
<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...21    Next >>