<< Previous    [1]  2  3  4    Next >>

Розділ ІІІ. Різні зустрічі на основі Біблії  

 

ТЕМА: *Еліксир любові – Пісня Пісень 

 

Мета

• окреслити основні властивості справжньої любові. 

 

Перед зустріччю прочитати 8 коротких розділів Книги Пісня Пісень 

 

Боже Слово

«Візьми собі пахощів вартісної, чистісінької мірри, п'ятсот шеклів; та пахучого кинамону половину, тобто двісті п'ятдесят; пахучої тростини двісті п'ятдесят; кассії п'ятсот по шеклю святині, та оливкової олії один гін. І зробиш з того миро на святе помазання; пахуче мастило, як виробляє виробник мастил. Це буде миро до святого помазання» (Вих. 30, 23-25). 

 

Досвід

Під час зустрічі приготуєш з групою еліксир любові, тобто зробите рефлексію на тему зрілої і красивої любові на основі чудової біблійної книжки: Пісня Пісень. 

Завчасно приготуй складники еліксиру любові або попроси, щоб принесли складники, які найбільше відповідають оригіналу. Також вони повинні вивчити їхнє значення в Біблії. До прикладу, двом особам доручиш принести щось подібне до мірри і довідатися, до чого її використовували в древності. Інших попроси принести цинамон ітд. 

На початку зустрічі запитай групу: 

• Чим характеризується зріла любов між мужчиною і жінкою? 

• Чим характеризується незріла любов між мужчиною і жінкою? 

• Що символізують речі, які ми принесли на зустріч? 

Прослухай з групою на YouTube Pachnidła S01E02 O pachnidłach”. Можеш – залежно від часу – почати слухати від початку або біля 33 хв., де мова про еліксир любові. На основі поданого фрагменту Святого Письма (Вих. 30, 23-25) еліксир любові складається з наступних складників: 

• мірра – субстанція, яку в стародавності вживали до поховання померлих; мірра як складник еліксиру любові символізує вірність аж до смерті й готовність віддати своє життя іншій особі; 

• цинамон – приправа, яка захищала оливу від інших запахів (олива, до якої додавали цинамон, не приймала вже інших небажаних запахів); символізує зв’язок між мужчиною і жінкою, який має захищати від зовнішніх впливів, які можуть нищити цей зв’язок; 

• пахуча тростина – у Псалмі згадують: «Мова твоя як тростина вмілого писаря»; тростина символізує вміння вести діалог, проявляти свою глибину, думки й почуття, а також порозуміння і комунікацію; 

• касія – складник запаху, який виникав у дуже високій температурі; символізує сексуальність, пожадання між чоловіком і жінкою, пристрасть і активність у боротьбі за зв’язок; 

• олива – це не тільки складник, але основа, з якою змішують складники. Означає лагідність, делікатність, старанність, аби не скривдити другу сторону. 

Виконай з групою еліксир любові. Влий до баняка оливу, додавай по черзі складники; побачите, що вийде. 

 

Рефлексія

1. Що тебе торкнуло під час сьогоднішньої зустрічі? 

2. Що змінилося в твоєму розумінні любові між чоловіком і жінкою? 

 

Зауваги

Зустріч може довільно модифікувати – згідно зі своєю креативністю. Але як фундамент і основу потрібно зберігати складники еліксиру любові, принаймні у виді замінників чи фотографій. 
<< Previous    [1]  2  3  4    Next >>