<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...9    Next >>

ТЕМА: *Гаряче крісло 

 

Мета

• взаємна позитивна підтримка; 

• взаємне «братнє слово», тобто прохання працювати над рисою характеру або виробляти якийсь навик. 

 

Боже Слово

«Уважайте на себе! Коли згрішить твій брат, докори йому й, як він покається, прости йому. І коли сім раз на день він згрішить проти тебе й сім раз повернеться до тебе та й скаже: Каюсь, - прости йому» (Лк. 17, 3-4). 

«Чого ти дивишся на скалку в оці брата твого? Колоди ж у власнім оці ти не добачаєш? Або як можеш твоєму братові сказати: Дай, хай вийму скалку в тебе з ока, а он же колода в твоїм оці? Лицеміре! Вийми спершу із свого ока колоду, і тоді побачиш, як вийняти з ока брата твого скалку» (Мт. 7, 3-5). 

 

Досвід

Проведи з групою так зване гаряче крісло, тобто мабуть відомий тобі досвід давати одне одному зворотну інформацію – не тільки позитивну, але також прохання змінити поведінку чи працювати над якоюсь рисою характеру. Пам’ятай про кілька справ: 

• Не використовуй цю вправу для вирішення конфліктів. Якщо хочеш провести важку розмову з групою, то проведи її за схемою ФПП(Н), будь для них медіатором або проведи вправу з трьома листками. 

• Ця вправа цінна тоді, коли учасники групи вже добре познайомилися з собою, полюбили один одного й можуть бути дуже щирими. Щирість повинна бути мотивацією до зростання, а не батогом для тих, які чинять опір. Маєш знаряддя, подібне до скальпеля в руках хірурга. Використовуй його для лікування, а не для нищення. 

• Ніколи не дозволяй, щоби «гаряче крісло» стало нагодою виливати жалі чи «дати комусь те, що заслужив». Пам’ятай, що маєш право і навіть обов’язок у будь-який момент втрутитися і навести порядок. Ти повинен панувати над ситуацією. Якщо не почуваєшся готовим, то не провадь цієї вправи, бо тільки когось скривдиш. 

• Зроби введення, користаючись поданими фрагментами Святого Письма. Ісус хотів, щоби ради примирення розмовляли спочатку в чотири ока. Але не для того, що розрядитися. А коли Він говорив, що помічаєте скалку в оці брата, а не бачите поліна в своєму оці, то хотів сказати, щоб ми спочатку могли почути правду про себе, досвідчити, як важко деякі речі почути й ввести в життя, щоби покірно і з любов’ю по братерському зробити комусь напімнення. 

• Наголоси, що те, що хочемо сказати, що вважаємо правдою, подавати делікатно і з любов’ю, так як подаємо плащ. 

• Всі сідають колом, всередині місце для особи, про яку учасники висловлюватимуть свої думки. Кожний має озвучити три позитивні риси цієї особи і одне прохання працювати над негативною рисою чи якимось навиком. Це має бути проханням, а не виливанням жалю. До прикладу: «Касю, ціню в тобі відповідальність, здатність слухати і що ти завжди готова допомогти. Хотіла би тебе попросити, щоби в стосунках ти не була такою владною і давала більше свободи. Ти – моя подруга, але мені важко, коли заздриш моїм стосункам з іншими людьми». 

• Особа, про яку говорять, мовчить, поки всі про неї не висловляться. Потім може сказати, що відчуває, що було для неї найважливішим з почутого, або щось спитати, що не зрозуміла або має якісь сумніви. 

 

Рефлексія

1. Що було для тебе найважливішим із почутих позитивних твоїх рис? 

2. Над чим хочеш працювати в особливий спосіб? 

3. Як тепер почуваєшся? 
<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...9    Next >>