<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...11    Next >>
 

ТИ ЯК АНІМАТОР 

 

Члени групи допомагатимуть тобі бути аніматором і, безсумнівно, вчитимуть тебе цього мистецтва. Особливо тоді, коли робитимеш помилки. Але варто користуватися досвідом поколінь. Отож пам’ятай про наступні справи: 

• Піклуйся про стосунки з модератором. Будь з ним щирим, ви підтримуєте один одного. Разом дбаєте про добро спільноти, отож мусите співпрацювати. Ніколи не викручуйся і не приховуй проблем. Модератор є для того, щоб допомагати тобі їх долати. Пам’ятай, що також маєш право і часом навіть обов’язок з любов’ю і пошаною сказати йому, що тобі не подобається в його поведінці чи у функціонуванні спільноти. 

• Бути аніматором – це служіння. Пам’ятай, що це вимогливе завдання і, передовсім, служіння тим, кого Господь тобі довірив. Мусиш присвятити достатньо часу й серця, якщо хочеш, щоби твоє служіння дало плоди. 

• Насправді це ти мусиш вміло допасуватися до групи і стати її провідником. Не будь диктатором, який вважає, що група повинна його сліпо слухати з рації його посади. 

• Пам’ятай, що для членів групи не можеш бути тільки колегою. Ти аніматор. Очевидно, що це не означає, що маєш бути сумним і твердим. Мусиш мати з ними добрі стосунки, бути радісним і відкритим. Але завжди пам’ятай, що ти за них відповідаєш і не можеш собі дозволити на брак пошани з їхнього боку. 

• Вміло дбай про клімат в групі. Є час на сміх і забаву, а є час на важливі теми і досвід. Якщо група здатна пристосуватися до ситуації, то це означає, що ти добре працюєш. 

• Не бійся хвилин тиші, до прикладу, коли починаєш ділення. Витримай напруження і не забалакуй всіх. Пам’ятай, що в тиші діється багато доброго. 

• Якщо потрібно, то не бійся щирих, важких розмов. Часом на когось потрібно крикнути, якщо він на це заслужив. Молоді люди потребують конкретних принципів і границь. Не мусиш бути милою тіткою з Америки, яка тільки хвалить і посміхається. 

• Багато слухай і просто полюби свою групу, а вона віддячить тобі тим самим. Дай серце, і отримаєш серце. 

• Борися за своїх людей. Дбай про них. Але не будь занадто нахабним. Борися за кожного, але якщо хтось захоче піти, не затримуй його. Хто знає, чи він через рік не повернеться. 

• Пам’ятай, щоби індивідуальні справи між тобою і членами групи виясняти приватно і не витягувати на форум, до прикладу, якщо член групи приватно звернувся до тебе без пошани, виясни з ним це ясно, але в приватній розмові. Натомість справи групи потрібно вирішувати на форумі групи. Якщо член групи образив тебе на форумі групи, то не можеш погодитися, щоби попросив прощення тільки приватно. Справу треба вирішити в присутності всіх. Він повинен просити в тебе прощення у присутності групи.
<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...11    Next >>