<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...11    Next >>

VADEMECUM ANIMATORA  

 

Перша частина 

СПІЛЬНОТА 

Як збудувати сильну групу? 

 

Редактор о. Збігнєв Шульчик ТІ 

 

переклав о. О. Кривобочок ТІ 

 

ВСТУП 

 

Дорогий Аніматоре! Тримаєш у руках матеріали, які допоможуть тобі вести твою улюблену групу. Хоча маємо конспекти так званих Отців засновників спільноти MAGIS, але практика показала, що через п’ятнадцять років від їх постання вони вже не відповідають у задовільний спосіб потребам молодого покоління. І тому з’явилася думка приготувати матеріали для аніматорів самими аніматорами, а не підстаркуватим єзуїтом середнього віку. 

Конспекти цього підручника – це співпраця багатьох аніматорів різних спільнот, які поділилися своїм досвідом і мудрістю, за що я їм дуже вдячний. Пропозиції для ведення зустрічей перевірені, що, на мою думку, як аніматор, сам відкриєш під час читання і реалізації. Отож користуйся ними для більшої Божої слави з користю для своєї групи. 

У даному зошиті знайдеш не тільки пропозиції конспектів. Обов’язково ознайомся з введенням у ігнатіянську педагогіку. Це допоможе тобі краще зрозуміти коріння, з якого виросла спільнота MAGIS, і також наш спосіб діяння. Може це не буде захоплююча лектура, але не обминай її! 

У наступній частині познайомишся з вказівками й порадами для тебе, аніматора. Не має сенсу виважувати відчинені двері, тобто вчитися всього на власних помилках. Користайся досвідом поколінь і будь найкращим аніматором для своєї групи. Це вимагає багато праці й серця, але справишся. Твоя група цього варта. Познайомся зі способом комунікації на основі книжки Маршала Розенберга Порозуміння без насильства. Це допоможе тобі вміло спілкуватися з «твоїми людьми» і вирішувати конфлікти, які виникатимуть. Ти повинен прочитати цю книжку у вільні хвилини. Прочитай також про найчастіші проблеми, з якими змагається майже кожний аніматор, і про пропозиції твоїх реакцій, які, ймовірно, дадуть очікувані результати. Завжди пам’ятай, що ти борешся за людей, а не з ними! В останній частині введення подана структура формування, інструкція для користування конспектами й перевірені методи праці з молоддю

Надіюся, що дана публікація допоможе тобі вести твою групу, а не буде для тебе бетонним рятувальним кругом, який, замість того, щоб тримати тебе на поверхні, буде тягнути на глибину. Поданими пропозиціями користуйся розумно, пам’ятаючи, що ти найкраще знаєш свою групу і її потреби. Прийми допомогу і перебувай у тісному контакті з модератором. Пам’ятай, що ти – аніматор спільноти, а група насправді не твоя, а тільки тобі довірена й завжди залишається частиною цілості, якою є спільнота. Будь мудрим аніматором! Зростайте разом на більшу Божу славу! 
<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...11    Next >>