<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6    Next >>

ТЕМА: Смерть Ісуса – медичні аспекти (зустріч перед Великою П’ятницею)  

 

Мета

• введення в таїну Господніх страстей; 

• введення в медичні аспекти страстей Ісуса. 

 

Боже Слово

Подане в тексті. 

 

Досвід

Подбай про відповідне оточення: затемнене приміщення, тьмяне світло, хрест, тиша. Прочитай серйозним спокійним голосом опис Господніх страстей з медичної точки зору. Спочатку розкажи про Туринську Плащаницю і про Плащаницю з Манопелльо як свідках страстей і воскресіння Ісуса. Перед зустріччю прочитай статті: 

Лікар про смерть Ісуса на хресті (www.rp.pl), 

Туринська Плащаниця – образ страждань Христа (www.milujciesie.pl), 

Туринська Плащаниця – свідок воскресіння (https://forumdlazycia.wordpress.com). 

 

Опис Господніх страстей з точки зору науки 

 

Молитва в Оливному саду. Перші симптоми психічного і фізичного страждання проявилися вже під час молитви в Оливному саду після останньої вечері. “Отче, коли ти хочеш, віддали від мене цю чашу, тільки хай не моя, а твоя буде воля!” Тоді з'явився йому ангел з неба, що підкріплював його. Повний скорботи та тривоги, ще пильніш молився, а піт його став, мов каплі крови, що падали на землю. ВНУТРІШНЯ БОРОТЬБА – вжите в оригіналі слово «агонія» тут не означає фізичні муки, а стосується боротьби атлетів на змаганнях. Це слово виражало духовний стан, який міг супроводжувати атлетів перед і під час боротьби, страх чи тривогу, які виникали з сумнівів щодо перемоги. 

Бичування . Ісуса бичували двоє солдатів, його прив’язали до низького стовпа, Ісус був зігнутий, був голий. Знайшли понад 600 різних ран на тілі і 120 слідів від бичування. Бичі були ремінні з металевими кульками або гострими кістками тварин, які виривали частини тіла. За законом бичували тільки тих, яких не страчували. Після бичування їх випускали на волю. Це пояснюють слова Пилата: Тож я його покараю і відпущу (Лк. 23, 16). Реміння бичів закручувалося і ранило також тіло спереду, живіт, груди, ноги. На обличчі Туринської плащаниці видно рани на носі й правій щоці після удару палицею. Є рани на бровах, виличній кістці, струмки крові з носа, зсув носа, сліди виривання волосся разом із шкірою. В Євангелію читаємо: І били його тростиною по голові, плювали на нього (Мр. 15, 19); І били його в обличчя (Йо. 19, 3). 

Терновий вінок. А вояки, сплівши вінок із тернини, вклали йому на голову (Йо. 19, 2). Ці тортури придумали спеціально для Ісуса. Терновий вінок був у вигляді шапки, яка охоплювала всю голову. Дослідники нарахували 13 ран на чолі і 20 на потилиці від тернини, але припускають, що їх могло бути близько 50. Під шкірою на голові проходить нервова система і багато кровоносних судин. Терновий вінок викликав роздираючий біль і велику кровотечу. 

Несення хреста. Ісус ніс на Голгофу поперечну балку хреста. Припускають, що вона важила 30-54 кг. Після бичування Ісус був вичерпаний, і ледве пересував ноги. Мав пройти пів кілометра. Падав на лице, обдирав коліна. Розпинання було найжорстокішою і найганебнішою карою за часів Христа. Перед розпинанням, за єврейськими законами, приреченому подавали міцне вино з жовчю або щось знеболююче. Жертву кидали на землю, руки прибивали цвяхами довжиною 11-18 см. і діаметром біля 1 см. Руки прибивали до хреста в зап’ястях, а не в долонях. Перебивали нерв, який керує пальцями. Долоні спонтанно стискалися в кулаки. З рани лівого зап’ястя видно дві кровотечі. Завдяки цьому дослідники змогли відтворити позицію рук, прибитих до поперечної балки хреста. Вони опущені на 10 градусів від поперечної балки. Ісус час від часу намагався піднятися, щоб зачерпнути повітря, бо в такій позі не міг дихати, і тоді піднімався на 65 градусів, падав на 55. На кілька секунд кут пози рук змінювався і Він міг набрати повітря. Біль і втома змушували Його знову падати. Цей ритм тривав близько 3 годин і викликав велике страждання. Це вело до повного вичерпання і смерті. Смерть була багато причинною, але найправдоподібніше – інфаркт через пошкодження м’язів серця. Після пробиття грудей списом спочатку витекла кров, потім вода. Для християн розп’яття поза страстями Христа має ще інший вимір, який важливіший – вимір Воскресіння. 

 

Зауваги : Зустріч можна закінчити рефлексією або розійтися в тиші. 
<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6    Next >>