<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...6    Next >>

ТЕМА: Всіх Святих 

 

Мета

• усвідомити значення свята Всіх Святих, спомину Всіх померлих вірних і ролі загального відпусту. 

 

Боже Слово

Душі праведних у руці Божій, і мука не спіткає їх. Очам безумних видалось, що вони вмерли, і їхнє переставлення вважано за нещастя, а відхід їх від нас - за згубу, вони однак - у мирі. Бо хоч, в очах людських, їх спіткала кара, надія їх повна безсмертям; вони, потерпівши трохи, великих благодійств зазнають, бо Бог їх досвідчив і знайшов їх достойними себе. Він випробував їх, як золото в горнилі, і прийняв їх, як жертву всепалення. В час їхніх відвідин вони засяють і, немов іскри по стерні, розбіжаться. Правитимуть народами й володітимуть племенами, а Господь царюватиме над ними повік. Ті, що звірились на нього, зрозуміють правду, і вірні в любові перебуватимуть при ньому, бо ласка й милосердя - для вибранців його (Муд. 3, 1-9). 

 

Досвід

Зроби введення в значення свята Всіх Святих і спомину Всіх померлих вірних, про так звані задушні дні, бо молимося за душі наших близьких і друзів. 1 листопада згадуємо всіх тих, які в небі, тобто святих, і просимо їх молитися за нас. 2 листопада згадуємо всіх померлих вірних, які ще в чистилищі й готуються перейти до неба. 

1-8 листопада можна отримати загальний відпуст за померлих (але не для себе) за побожне відвідування цвинтаря і молитву за душу померлого. Кожного дня цієї октави можна отримати один відпуст. Загальний відпуст – це ніби автострада до неба, яка пришвидшує рух померлого до Бога. 

Піди з групою на цвинтар. Візьміть із собою свічки як символ молитви за померлих і сірники. Відвідайте по черзі могили рідних кожного учасника групи. Кожний можна сказати кілька речень про померлу близьку людину, за яку щороку приходить молитися на цвинтар. 

 

Рефлексія

1. Що означають для тебе свято Всіх Святих і задушні дні? 

2. За кого тоді молишся найчастіше? Хто з померлих у твоїй родині був для тебе винятковим? 
<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...6    Next >>