<< Previous    [1]  2  3  4    Next >>

Розділ VII. Повторення катехизму  

 

ТЕМА: Піраміда 10 заповідей 

 

Боже Слово

«Скликав Мойсей усього Ізраїля й промовив до нього: «Слухай, Ізраїлю, установи й рішення, що їх оце сьогодні виголошую до твоїх вух, вивчай і пильнуй їх, щоб виконували їх. Господь, Бог наш, заключив з нами союз на Хорив-горі. Не з нашими батьками заключив союз цей, а з нами, таки з нами, що ось тутечки сьогодні всі живі. Віч-на-віч розмовляв Господь з вами на горі з-посеред полум'я. Я тоді стояв між Господом та вами, щоб об'явити вам слово Господнє, бо ви злякалися перед вогнем і не зійшли на гору. Він же сказав: Я - Господь, Бог твій, що вивів тебе з Єгипетської землі, з дому неволі. Нехай не буде в тебе інших богів, крім мене. Не робитимеш собі ніякого тесаного боввана, подобину того, що на небі вгорі, ані того, що на землі внизу, ні того, що в водах під землею. Не падатимеш ниць перед ними й не служитимеш їм, бо я - Господь, Бог твій, ревнивий Бог, що караю беззаконня батьків на дітях до третього й четвертого покоління, тих, що ненавидять мене, і творю милість до тисячного покоління тим, що люблять мене й мої заповіді бережуть. Не вимовлятимеш імени Господа, Бога твого, надармо, бо Господь не вважатиме безвинним того, хто закликає ім'я його надармо. Додержуй день суботній, святкуючи його, як заповідав тобі Господь, Бог твій. Шість день можна тобі працювати й робити всяке твоє діло; сьомий же день - відпочинок Господеві, Богові твоєму; не робитимеш ніякого діла сам, ані твій син; ані дочка твоя, ні раб твій, ні рабиня твоя, ані приходень, що у воротях у тебе, щоб твій раб і твоя рабиня спочили, як і ти. Пам'ятай; що ти був рабом у Єгипетській землі і що Господь, Бог твій, вивів тебе звідтіля потужною рукою і простягнутим рам'ям; тим і заповідав тобі Господь святкувати день суботній. Шануй батька твого й матір твою, як заповідав тобі Господь, Бог твій, щоб довго тобі жити й бути щасливим на землі, що її Господь, Бог твій, дає тобі. Не вбивай. Не чужолож. Не кради. Не свідчи неправдиво проти твого ближнього. Не пожадай жінки твого ближнього. Не зазіхай на дім твого ближнього, ні на поле його, ні на раба, ні на рабиню його, ні на вола, ні на осла його, ні на будь-що, що належить до твого ближнього» (Втор. 5, 1-21). 

 

Досвід

Виконай разом із учасниками піраміду 10 заповідей (нарисовану на аркуші сірого паперу, зроблену з картону тощо). Перші заповіді нарисувати як фундамент піраміди, тобто найбільшими. Кожне наступне трохи меншим. Зверни увагу, що: 

• Мойсей отримав заповіді на двох таблицях; на першій таблиці були заповіді любові Бога, на другій – заповіді любові ближнього. 

• Послідовність заповідей не випадкова – від найважливіших до менших. 

• Заповіді на другій таблиці декалогу, від 4 до 10, спочатку стосуються вчинків (4, 5, 6, 7), потім слів (8), потім пожадань (9, 10). Це означає, що грішити можемо вчинком, словом і пожаданням (думкою). Згідно з послідовністю заповідей найважчі гріхи пов’язані з учинками, менші – зі словами, найменші – з пожаданнями. Це не означає, що ними можна нехтувати. 

Розкажи значення кожної Божої заповіді. Можеш користуватися YOUCAT і Катехизмом Католицької Церкви

 

Зауваги

Таку зустріч слід зробити, якщо бачиш, що в групі релігійні знання слабкі й потрібно повторити зміст Катехизму. Можна, в залежності від потреби, провести кілька таких зустрічей. 
<< Previous    [1]  2  3  4    Next >>