<< Previous    1  2  [3]  4    Next >>

ТЕМА: Навіщо Бог дав нам заповіді?  

 

Мета

• усвідомити роль Божих заповідей у житті. 

 

Боже Слово

«І сказав Мойсеєві: «Піднімись до Господа, ти і Арон, Надав і Авігу та сімдесят старійшин Ізраїля, і поклоніться оддалеки. Лише Мойсей один нехай приступить до Господа; інші нехай не приступають, і народ хай не сходить на гору за ним.» Повернувся Мойсей і переповів народові всі слова Господа і всі рішення. Увесь же народ відповів в один голос словами: «Усе те, що нам сказав Господь - виконаємо.» І написав Мойсей усі слова Господні, і, вставши рано-вранці, спорудив жертовник під горою і дванадцять стовпів, за дванадцятьма колінами Ізраїля. І послав юних синів Ізраїля, щоб учинили всепалення й пожертвували Господеві телят як мирні жертви. Взяв Мойсей половину крови й налив її в миски, а половину вихлюпав на жертовник. Потім узяв книгу завіту й прочитав на слух людям, що сказали: «Усе, що сказав Господь, зробимо й слухатимемося.» Взяв тоді Мойсей кров та й покропив на людей, і сказав: «Це кров союзу, що уклав Господь із вами, згідно з усіма цими словами.» І зійшли вгору Мойсей та Арон, Надав та Авігу й сімдесят старійшин Ізраїля. І побачили вони Бога Ізраїля; під ногами в нього наче плита з сафіру й така чиста, мов саме небо. Та він не поклав руки своєї на цих вибранців із синів Ізраїля; вони побачили Бога, проте їли й пили. Господь сказав Мойсеєві: «Вийди до мене на гору і перебувай там; я дам тобі кам'яні таблиці з законом і заповідями, що написав я на науку їм.» Устав Мойсей з Ісусом, своїм слугою, і вийшов на Божу гору. А старійшинам сказав: «Ждіть на нас тут, покіль ми не повернемося до вас; ось Арон і Хур з вами. Кому чого треба, нехай до них звертається.» Вийшов Мойсей на гору, і хмара вкрила гору. Слава Господня зійшла на Синай-гору, і хмара вкривала її шість днів. Сьомого дня кликнув він до Мойсея з-посеред хмари. Поява ж слави Господньої була в очах синів Ізраїля мов пожираюче полум'я на верху гори. Ввійшов Мойсей у хмару і вийшов на гору. І перебув Мойсей на горі сорок днів і сорок ночей» (Вих. 24, 1-18). 

 

Досвід

Поділи учасників на групи по 4 особи. Кожна група створила сучасну модель пральної машини. Нехай вони напишуть інструкцію: що робити і чого уникати. Через кілька хвилин праці кожна група читає свою інструкцію. 

 

Рефлексія

1. Що би сталося, якщо би не дотримуватися позитивних вказівок? (До прикладу, не підключити до електричної мережі, не підключити воду або стік води). 

2. Що би сталося, якщо робити щось всупереч інструкції? (До прикладу, прати каміння тощо). 

3. Який зв’язок може бути між інструкцією і 10 заповідями? (Бог дав нам інструкцію обслуговування людини, щоби вона добре «діяла», так само як маємо інструкцію обслуговування пральної машини, щоб вона добре діяла). 

4. Чому дотримуватися заповідей добре, а не дотримуватися погано? (Бо тоді можемо взаємно себе кривдити й ранити). 

 

Зауваги

Таку зустріч організуй тоді, коли бачиш що релігійні знання слабкі й їх слід повторити. Можеш користуватися фільмом з тубу «3MC Trzyminutowy Katechizm – 42. Co to jest 10 przykazań». 
<< Previous    1  2  [3]  4    Next >>