<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...10    Next >>

Розділ V. Молитва і медитація  

 

ТЕМА: Введення в молитву 

 

Мета

• роздуми про різні види молитви; 

• усвідомлення, чим є молитва. 

 

Боже Слово

«А коли молитеся, не будьте як ті лицеміри, що люблять навидноті молитися по синагогах та на перехрестях, щоб показатися людям. Істинно кажу вам: Вони вже мають свою нагороду. Ти ж, коли молишся, увійди у свою кімнату, зачини за собою двері й молись Отцеві твоєму, що перебуває в тайні, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тоб» (Мт. 6, 5-6). 

«Не будьте, отже, подібні до них, бо Отець ваш небесний знає, чого вам треба, перш ніж ви просите в нього. Тож моліться так: 

Отче наш, що єси на небі! 

Нехай святиться твоє ім'я. 

Хай прийде твоє царство, 

нехай буде воля твоя 

як на небі, так і на землі. 

Хліб наш щоденний дай нам нині. 

Прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим, 

Не введи нас у спокусу, і але визволь нас від злого. 

Коли ви прощатимете людям їхні провини, то й Отець ваш небесний простить ва» (Мт. 6, 8-14). 

«А щодо цього роду бісів, то його виганяють лише молитвою і постом» (Мт. 17, 21). 

«Чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне» (Мт. 26, 41). 

«От книжники та фарисеї почали за ним назирати, чи він оздоровить у суботу, щоб знайти якенебудь оскарження на нього. Ісус же знав думки їхні і сказав до чоловіка, який мав суху руку: “Підведись і стань посередині!” Підвівся той і став. Тоді Ісус до них промовив: “Питаю вас: Чи годиться в суботу добро чинити, чи зло робити? Спасти життя, чи погубити?” І поглянувши кругом на всіх них, сказав до нього: “Простягни свою руку!” Той зробив так, і його рука стала здорова. Вони ж наповнилися люті й змовлялися між собою, що їм Ісусові зробити б. Тими днями він вийшов на гору молитись і провів усю ніч на молитві до Бога. А як настав день, "покликав своїх учнів і вибрав з них дванадцятьох, яких назвав апостолами» (Лк. 6, 7-13). 

«А вам, що слухаєте, кажу: Любіть ворогів ваших, добро чиніте тим, які вас ненавидять, благословляйте тих, які вас проклинають, моліться за тих, що вас зневажають» (Лк. 6, 27-28). 

«Він розповів їм притчу про те, що їм треба молитись завжди й не падати духом. І казав: “В одному місті був один суддя, що не боявся Бога, ні людей не соромився. Була ж одна вдова в тім місті, що (завжди) приходила до нього й говорила: Оборони мене від мого супротивника! І довго не хотів він, але згодом мовив сам до себе: Хоч я Бога не боюся і людей не соромлюся, але тому, що ця вдова мені надокучає, я її обороню, щоб вона не приходила безперестанку та не морочила мені голови.” Тут Господь додав: “Слухайте, що суддя несправедливий каже! А Бог хіба не оборонить своїх вибраних, які до нього день і ніч голосять, і чи баритиметься до них? Кажу вам: Оборонить їх негайно. Тільки ж Син Чоловічий, коли прийде, чи знайде на землі віру?”» (Лк. 18, 1-8). 

 

Досвід

Поговори з учасниками на наступні теми: Що таке молитва? Які є види молитви? Як ти молишся? 

Роздрукуй окремі фрагменти Святого Письма, подані вище у «Божому Слові» і роздай учасникам. Можеш поділити їх на групи, роздати Святе Письмо. Можеш попросити дати відповідь на наступні питання. 

 

Рефлексія

1. Які риси доброї молитви? 

2. Які риси поганої молитви? 

3. У яких ситуаціях ми повинні молитися в особливий спосіб? 

4. Чому молишся? Які наслідки молитви? 
<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...10    Next >>