<< Previous    1...   6  7  8  [9]  10    Next >>

ТЕМА: Ісусова молитва 

 

Мета

• введення в тишу й Ісусову молитву. 

 

Введення

Ісусова молитва – не новий спосіб молитви. Її століттями практикують на християнському Сході. В Духовних Вправах св. Ігнатій радить її як «третій спосіб молитви». В Апостольських Діяннях міститься обітниця: Кожний, хто взиватиме Господнє ім’я, спасеться. Петро з Дамаску радить: Взивати Боже ім’я треба навчитися більше, ніж дихання, у кожному часі, на кожному місці й у кожній справі

Цей спосіб молитви полягає в поєднанні промовляння імені І-сус (Бог спасає) з диханням. І – на вдиху, СУУУС – на видиху (по-єврейському І-шууууа). «… святе ім’я Ісуса Христа містить у собі всі правди Євангелія. Святі отці говорять, що Ісусова молитва – резюме всього Євангелія». 

Під час цієї молитви не звертаймо увагу на розпорошення, не переймаймося ними. Нічого не уявляймо і ні про що не думаймо. Зосередьмося тільки на промовлянні імені Ісус в ритм з диханням в позі як у ігнатіянській медитації. 

 

Боже Слово

«А кожний, хто призве ім'я Господнє, той спасеться» (Ді. 2, 21). 

 

Досвід

Попроси всіх сісти в позу для ігнатіянської медитації: хребет рівно, долоні на колінах, очі заплющені, дихання спокійне. 

Спочатку розслабляємо окремі частини тіла, ноги, руки, живіт, грудну клітку, обличчя. Потім намагаємося ніщо не уявляти і ні про що не думати, зосередитися на диханні. Коли дихання заспокоїться, то додаємо до нього ім’я Ісус – як це пояснювалося. 

 

Зауваги

Це красивий, але важкий спосіб молитви. На цю тему можеш прочитати книжку Франца Яліча ТІ, Контемпляція
<< Previous    1...   6  7  8  [9]  10    Next >>