<< Previous    1...   6  7  [8]  9  10    Next >>

ТЕМА: *Введення в медитацію ІІІ  

 

Мета

• представити метод молитви св. Ігнатія Лойоли і провести медитацію. 

 

Досвід

Зроби введення в медитацію. Учасники повинні зробити нотатки в щоденнику. Пам’ятай, щоби добре ввести в тишу й уважність. Поясни, щоби були чуйними до духовних порухів, тобто до того, що під час молитви їх зворушило в особливий спосіб, що занепокоїло, звернуло їхню увагу, що викликало радість або злість, що спровокувало опір тощо. Пам’ятай, щоб зміст медитації стосувався їхнього життя. Порухи можуть бути приємними або неприємними, але вони завжди цінні, бо через них до нас промовляє Бог. 

Після введення в медитацію можеш прослухати з групою Молитву в Дорозі (аплікацію на телефоні) або розпочати від кількох хвилини тиші і провести медитацію, до прикладу, 30 хв. Таку медитацію ти повинен проводити раз на місяць або на два місяці. Частіше це робити перед літніми реколекціями, щоби для молоді щоденна медитація не була шоком. 

 

1. ДАЛЬШЕ ПРИГОТУВАННЯ 

Час: 10-15 хв. 

Уважно прочитай текст 2-3 рази. 

Вибери фрагменти, які найсильніше до тебе промовляють. 

 

2. МЕДИТАЦІЯ 

Час: 45 хв. 

Прийми вигідну позу. Спробуй згасити думки й заспокоїти дух. Розпочинай знаком хреста. Подумай, з Ким зустрічаєшся і перед Ким стаєш. 

 

Попроси про чистоту намірів: Щоб усі мої наміри, рішення і вчинки були в чистий спосіб спрямовані до прослави і служіння Твоїй Божій Величі

Застосування уяви: Уяви собі дану сцену. Спробуй детально уявити місце, поведінку людей, їхні почуття тощо. Це буде твоїм якорем, до якого можеш повертатися в хвилини розпорошення. 

Прохання про плід медитації: Проси про те, чого хочеш і прагнеш у цій медитації. 

Пункти : Що Бог мені говорить? Дивитися, слухати, розуміти. Роздумуй над фрагментом Святого Письма. Використай приготовлені пункти. Слухай Боже Слово, намагаючись помітити духовні порухи. Не спіши, роздумуючи над ними. Важливим є «внутрішнє відчуття і смакування» того, що тебе торкає, а не проходження через усі пункти. 

Моя відповідь: Медитація повинна дати плід у виді конкретної, навіть малої, зміни в житті. 

Кінцева бесіда: Поговори з Богом Отцем, з Ісусом або Марією про те, що відбувалося під час молитви. З Ісусом розмовляй як «товариш з товаришем». Відмов Отче наш

 

3. РЕФЛЕКСІЯ ПІСЛЯ МЕДИТАЦІЇ 

Під час молитви нотаток не робимо. Щойно тепер можеш щось записати. Рефлексію можеш зробити після перерви, в іншому місці. 

Подумай, наскільки ти зміг зосередитися на Богові. Що було добрим у цій молитві, що не вдалося? Згадай конкретні думки і рішення. Запиши те, що діялося в тебе всередині. Подумай про розпорошення, які з’явилися. Чи під час наступної медитації можеш зробити щось краще? Чи ти дотримувався методу молитви? 
<< Previous    1...   6  7  [8]  9  10    Next >>