<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...19    Next >>

ТЕМА: *Фальшиві образи Бога  

 

Мета

• усвідомити учасників в існуванні фальшивих образів Бога 

• запрошення відкрити Бога таким, яким Він об’явив себе. 

 

Боже Слово

«Нехай не буде в тебе інших богів крім мене» (Вих. 20, 3). 

 

Досвід

Розпочни в групі дискусію на тему образів Бога, які є в нас, але вони не правдиві. Кожний учасник ще до зустрічі повинен подумати про свій образ Бога. Може принести щось, що символізує його образ Бога. До прикладу, принесе лід, бо вважає, що Бог зимний і байдужий. Хтось принесе маску, бо вважає, що Бог від нього ховається. Хтось принесе кайдани, бо вважає, що Бог поневолює своїми заповідями тощо. Хтось принесе плюшевого медведика, бо вважає Бога милим. Поясни, щоби зосередилися передовсім на «відчутті» Бога, а не на знаннях з катехизму (Бог милосердний, добрий, люблячий тощо). В голові може бути одне, а в відчуттях інше. Під час зібрання слід зосередитися на відчуттях, відповідаючи на питання. Метою не є повторення катехизму. 

 

Проведи дискусію на такі теми: 

• Які образи Бога можуть у нас бути? Хтось може поділитися своїм образом Бога (до прикладу, Бог – справедливий суддя, який карає і нагороджує; Бог – поліцай, який пильнує виконання закону; Бог добрий і наївний дядько; Бог далекий і байдужий тощо). 

• Чи образи Бога, про які ви говорили, відображають справжнього Бога? 

• Звідки знаємо, що ні? Звідки знаємо, що Бог інакший? (Попроси знайти відповідні цитати в Святому Письмі). 

• Якщо Святе Письмо і Церква говорять про доброго Бога, то звідки беруться наші образи, які закривають Бога? (З уроків катехизму, з виховання, але передовсім Бога сприймаємо так, як сприймаємо своїх батьків – але цього ще не говори, нехай самі до цього дійдуть, виконуючи наступні вправи). 

 

Зроби з групою таку вправу. Нехай у щоденнику кожний запише на одній сторінці дуже щиро, які почуття в ньому з’являються на думку «Бог». Так як відчуває, а не так як його вчили чи чув у церкві. Потім нехай опише риси Бога. Також дуже щиро. Це не буде озвучувати. 

На наступній сторінці записують почуття, які з’являються на думку «тато». Також щиро. На третій сторінці так само робить зі словом «мама». Насамкінець порівнюють усі три листки. Чи є згідність між рисами Бога й одного з батьків чи двома? Кожний обводить лінією спільні риси «свого Бога» зі своїми батьками. 

 

Рефлексія

1. Що тебе торкнуло під час зібрання? 

2. Чи твій образ Бога змінився? 

3. Чи ти помітив, що бачиш Бога через призму когось зі своїх батьків? 
<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...19    Next >>