<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...6    Next >>

ТЕМА: *Нищівне слово 

 

Мета

• Усвідомлення нищівної сили пліток і обмовлень 

 

Боже Слово

«Молодих же вдовиць тримай від себе подаль, бо як їх охоплює пристрасть, противна Христові, то хочуть заміж виходити… А разом з тим звикають бездільно по хатах тинятися, і не тільки нічого не роблять, а ще й цокочуть і скрізь втручаються, і базікають, що не личить» (1 Тим. 5, 11.13). 

 

Досвід

Кожний приносить на зустріч жменю пір’я або листок паперу, розірваний на дрібні частини. Прогулюючись лісом, розкидають пір’я чи дрібні листки паперу. По дорозі назад мають позбирати все, що порозкидали. 

Очевидно, що позбирати все неможливо. Ця вправа показує функціонування пліток і обмовлень. Якщо когось оббрешеш, то ця особа не має можливості захищатися й не відомо, як далеко піде ця інформація. 

Плітки і обмовлення – це ракові клітини: знищують організм, в якому перебувають, рак – тіло, плітки – спільнота. Плітки й обмовлення можна назвати нищівними словами. 

Варто – перед тим як щось сказати – застосувати сито Сократа. Спочатку подумай, чи те, що говориш, є правдою. Якщо це неправда або ти не впевнений, чи то правда, то не повторюй цього. Якщо це правда, то тоді подумай, чи вона веде до якогось добра. Якщо ні, то не говори цього. Якщо так, то можеш це сказати. 

 

Групова рефлексія

1. Чим плітки й обмови відрізняються під переказування інформації? 

2. Чому люди пліткують? 

3. Яке зло може спричинити пліткування і обмовляння? 

4. Чи ти часом пліткуєш чи обмовляєш когось? Що, на твою думку, ти повинен змінити в собі? 
<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...6    Next >>