<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...6    Next >>

Розділ ІІ. Емоції, почуття і зранення  

 

ТЕМА: *Наші емоції 1 

 

Мета

• подання основної інформації про емоції. 

 

Досвід

Кожний повинен зробити 5 селфі. Кожне з них має показувати якесь почуття. Потім кожний по черзі показує свої фото, а інші повинні відгадати почуття на ньому. 

Розпочни розмову, ставлячи запитання. Спочатку постав запитання і вислухай їхню думку. Якщо розпочнеться дискусія і тема вичерпається, то скоментуй їхні відповіді. Потім перейди до наступного запитання. Уникай повчань. 

1. Чому в нас з’являються почуття? (Почуття з’являються під впливом якогось збудника, тобто слова, події, споминів тощо). 

2. Чи ми впливаємо на появу в нас почуття? (Не маємо безпосереднього впливу, до прикладу, злість з’являється тоді, коли хтось нас кривдить; тільки посередньо можемо уникнути ситуацію, в якій знаємо, що може з’явитися небажане почуття, або спробувати його послабити, до прикладу, якщо піддаємося злості, то можемо про це з кимось поговорити). 

3. Чи можемо поділити почуття на добрі й погані? (Ні, почуття просто в нас з’являються, і ми на них не впливаємо; якщо їх поява не залежить від нашої волі, то вони не можуть бути добрими чи поганими, вони морально нейтральні, хоча можемо поділити їх на важчі й легші у відчуттях; в нас може з’явитися кожне почуття, ми відповідаємо за те, що з ними зробимо, до прикладу, почуття злості не погане, але якщо під його впливом когось наб’ю, то побиття є поганим). 

4. Як думаєш, Ісус мав почуття? (Очевидно, що так, до прикладу, коли Лазар помер, то Ісус заплакав; коли розмовляв з апостолами, то радів; коли розмовляв з фарисеями, то відчував гнів тощо). 

 

Рефлексія

1. Що тебе торкнуло під час сьогоднішньої зустрічі? 

2. Що було для тебе відкриттям? 
<< Previous    [1]  2  3  4  5  ...6    Next >>