<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6    Next >>

ТЕМА: *Вузлики моїх турбот 

 

Мета

• усвідомити учасників зустрічі, що дружба не може будуватися на почутті кривди, жалю, докорах чи тільки на приємному перебуванні разом, але на правді й служінні. 

 

Боже Слово

«Ти, що живеш під Всевишнього покровом, що у Всесильного тіні пробуваєш, скажи до Господа: «Моє прибіжище й моя твердиня, мій Боже, на котрого я покладаюсь.» Він бо спасе тебе від сітки птахолова і від погибельного мору. Він тебе покриє крилами своїми, і ти втечеш під його крила; щит і забороло - його вірність. Ти не злякаєшся ні страху вночі, ані стріли, що вдень літає, ані чуми, що в пітьмі бродить, ані зарази, що нищить опівдні. Нехай і тисяча упаде біля тебе і десять тисяч праворуч від тебе, -до тебе не підійде. Ти лиш очима споглянеш -і кару грішників побачиш. Бо Господь - твоє прибіжище, Всевишній - твій захист. Ніяке лихо до тебе не приступить, ніяка кара не підійде близько намету твого. Бо ангелам своїм він повелить про тебе, щоб берегли тебе на всіх твоїх дорогах. І на руках тебе носитимуть, щоб не спіткнулася нога твоя об камінь. На гада й змія будеш наступати, розтопчеш лева і дракона. Тому, що він явив свою любов до мене, я його врятую; я вивищу його, бо знає моє ім'я. Візве до мене, і я озвусь до нього; я буду з ним у скруті, я визволю його і його прославлю Довгим віком його насичу , і явлю йому моє спасіння» (Пс. 91). 

 

Досвід

Цю зустріч можна зробити біля каплиці з фігурою Богородиці або біля церкви. Попроси, щоб усі принесли хустини або великі куски матеріалу. В тиші всі роздумують над своїми турботами і неспокоєм або про тих, якими турбуються. Потім кожний зав’язує вузол на хустині. Одна турбота – один вузол. Дві турботи – два вузли тощо. Чим більша турбота, тим тісніше зав’язує вузол. 

Потім ті, які готові, розповідають по черзі про свої проблеми, які символізують вузли. Розкажи групі про улюблений образ Богородиці Папи Франциска – Божа Мати, яка розв’язує вузли. Можеш відмовити з групою один раз Радуйся, Маріє за кожний зав’язаний вузол, доручаючи всі вузлики Богородиці в небі. 

Врешті можете залишити хустки з вузликами в каплиці Богородиці, щоб вона зайнялася вашими проблемами, або під хрестом (але не в храмі, щоби парох не мав до вас претензій). Можна також мінятися хустинами, аби члени групи взаємно розв’язували свої вузлики. Це прекрасний символ спільноти, яка допомагає собі в труднощах. 

 

Рефлексія

1. Що для тебе було найважливішим під час зустрічі? 

2. Як почуваєшся, віддаючи свої турботи Богородиці та спільноті? 
<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6    Next >>