<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6  ...22    Next >>

ТЕМА: Дві долоні  

 

Мета

• усвідомлення своїх позитивних рис і здатностей 

 

Боже Слово

«Бо я Господь, твій Бог, Святий Ізраїля, я - твій спаситель. У викуп за тебе я дав Єгипет, Етіопію та Саву замість тебе, - тому, що дорогий ти в мене й цінний і я тебе люблю» (Іс. 43, 3-4). 

 

Досвід

На дуже великому аркуші паперу кожний малює дві долоні. В одній долоні на кожному пальці записує свої позитивні риси. На пальцях другої долоні записує свої таланти і здібності. Довкола долоні можна написати риси й таланти, які хоче розвивати цього року. Кожний читає те, що про себе написав. 

Цю вправу можна виконати інакше. Кожний на аркуші А4 малює дві долоні. Вправа така сама. Кожний бере свій аркуш додому, вішає на стіні, аби постійно мати перед очима те, що в собі бачить доброго і що прагне розвивати. 

 

Рефлексія

1. Що сам у собі відкрив? 

2. Як тепер сприймаєш групу? 

3. Що тебе зацікавило або здивувало в написах інших? 

 

ТЕМА: Моє ім’я 

 

Мета

• пояснити учасникам, що, згідно з Біблією, в імені міститься тотожність особи; 

• знайомство, інтеграція і взаємопізнання групи. 

 

Боже Слово

«Йому одвірний відчиняє, і вівці слухаються його голосу, і кличе він своїх овець на ім'я, і виводить їх» (Йо. 10, 3); «Перш, ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив» (Єр. 1, 5); «Переможному дам манни сокровенної, і дам йому камінчик білий і на камінчику - ім'я нове написане, незнане нікому, крім того, хто приймає» (Одк. 2, 17). 

 

Досвід

Зроби коротке введення на тему значення імені в Біблії. Імена в Святому Письмі не випадкові. Хто зрозумів чиєсь ім’я, зрозумів суть цієї особи, її тотожність, до прикладу, ім’я Єва означає «мати всіх живих», Авраам – «вивищений батько» тощо. Подібно і наші імена виражають те, ким ми є. 

Представся і попроси, щоби кожний представився тільки своїм іменем. Не можна говорити ще щось. Але можна передавати інформацію, змінюючи силу голосу, повторюючи ім’я кілька разів, модулюючи голос тощо. Учасники думають, що можуть сказати про особу, яка у такий спосіб промовляє своє ім’я (до прикладу, енергійна, креативна, розсудлива, несмілива тощо). 

Попроси, щоби кожний знайшов в Інтернеті значення свого імені й поділився цим на форумі групи. 

 

Рефлексія

1. Як тепер почуваєшся в групі? 

2. Як тепер сприймаєш групу? 

3. Що тебе зворушило або здивувало в презентації якогось учасника? 
<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6  ...22    Next >>