П’ЯТЬ ПРИНЦИПІВ БОЮ БРЮСА ЛІ

 

о. Ф. Блашкєвіч ТІ

 

 

 

 

1. Принцип тренування: УНИКАЙ ТЕСТУВАННЯ СВОГО ВМІННЯ 

 

Брюс Лі: „Не піддавай випробовуванню свої здатності; спочатку це дружня забава, яка в якийсь момент починає переростати в антагонізм. Не допускай будь-якого розпорошення. Елімінуй будь-яку можливість протистояння.

 

Коментар св. Павла: То доповніть радість мою: щоб думали ви одне й те, щоб мали ту саму любов, одну згоду й один розум! Не робіть нічого підступом або з чванливости, але в покорі майте один одного за більшого від себе ” (Фил 2, 2-3).   

 

Коментар воїна: Завжди вчися від кращого. Тренуйся із тінню і уявляй, що вона б’ється з більшим запалом, ніж ти. Якщо хтось хоче скористатись із твого вміння і знань, то поділися з ним. Якщо хтось з учнів вважатиме, що доріс до тебе, то побий його без милосердя, бо він вже нездатний в тебе вчитися. Якщо зрозуміє свою помилку, то вчи його далі. Якщо ні, то відішли його, але не впокорюй. Власна гординя принизить його. По-справжню бийся лише з ворогом. Пам’ятай, що досвід здобудеш лише в бою з ворогом. 

 

2. Принцип початку бою: ВИКЛИК СПРИЙМАЙ ЛЕГКО 

 

Брюс Лі: „Я навчився, що якщо хтось кидає мені виклик, важливим є лише одне – якою є моя реакція на провокацію? Як це на мене впливає? Якщо маю внутрішнє почуття безпеки, тоді цей виклик прийму з примруженим оком. Задам собі тоді питання: Чи я дійсно боюся цю людину? Чи боюся, що він мене переможе? Якщо не маю такого страху й сумнівів, то прийму виклик легко, з примруженим оком. Поразка або перемога, мої дорогі, не має значення, бо сьогодні падає дощ, а завтра світитиме сонце

 

Коментар св. Павла: Що ж скажем на це? Коли за нас Бог, то хто проти нас? Як написано: За Тебе нас цілий день умертвляють, нас уважають за овець, приречених на заколення. Але в цьому всьому ми перемагаємо Тим, Хто нас полюбив ” (Рим 8,31. 36 -37)

 

Коментар воїна: Якщо ворог кидає тобі виклик, то ти виграєш вже тоді, коли приймаєш цей виклик. Саме тому, що проявляєш гарт духа і відвагу. Результат якогось спарингу не має жодного значення, бо ти вже переміг у війні за твоє серце. 

 

3. Принцип ведення бою: ТИ КОНТРОЛЮЄШ БІЙ 

 

Брюс Лі: „Ніхто не може тебе скривдити, поки ти сам йому не дозволиш це зробити”. 

 

Коментар св. Павла: Досягла вас спроба не інша, тільки людська; але вірний Бог, Який не попустить, щоб ви випробовувалися більше, ніж можете, але при спробі й полегшення дасть, щоб знести могли ви її” (1 Kor 10,13). 

 

Коментар воїна: Біль – кожний його порух у тілі, душі чи розумі – існує настільки, наскільки ти боїшся. Перестань боятися, почни любити, і відновиш духа боротьби і переможеш. 

 

4. Принцип відбиття атаки: УСВІДОМ ПІДСТУП ІЛЮЗІЇ 

 

Брюс Лі: „Усвідом, що немає нікого, з ким можеш битися, а тільки ілюзія, через яку твій зір повинен пробитися. Уважай на ілюзію! 

 

Коментар св. Павла: Бо ходячи в тілі, не за тілом воюємо ми, зброя бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь, ми руйнуємо задуми, і всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові, і покарати ми готові всякий непослух, коли здійсниться послух ваш. Чи на обличчя ви дивитеся? Як хто певний про себе, що Христовий він, нехай думає знов по собі, що як сам він Христовий, так само Христові й ми ” (2 Kor 10,3-7)

 

Коментар воїна: Буває, що воїн надмірно зосереджується на уявленні того, що йому може вчинити ворог, відступає в сторону, аби уникнути кулі, і тоді відкриває, що перелякався тіні пташки, яка пролітає повз нього. Трапляється, що саме тоді наступає на пастку, яку ворог присипав сухим листям. Дивися серцем. Довірся інтуїції. Слухай голос Духа. Ти повинен побачити. 

 

5. Принцип перемоги: ВИЙДИ ЗА МЕЖІ КОНФЛІКТУ 

 

Брюс Лі: „Жодного конфлікту не вирішимо, якщо не побачимо суті справи, коли вже супротивники не можуть битися між собою. Не нейтральність, не байдужість, але ВИХІД за межі конфлікту є необхідним

 

Коментар св. Павла: А над усім тим зодягніться в любов, що вона союз досконалости! І нехай мир Божий панує у ваших серцях, до якого й були ви покликані в одному тілі. І вдячними будьте! ” (Кол 3,14-15)

 

Коментар воїна: І Він їм сказав: Як Я вас посилав без калитки, і без торби, і без сандаль, чи вам бракувало чого? Вони ж відказали: Нічого. А тепер каже їм хто має калитку, нехай візьме, теж і торбу; хто ж не має, нехай продасть одіж свою та й купить меча. Говорю бо Я вам, що виконатися на Мені має й це ось написане: До злочинців Його зараховано. Бо те, що про Мене, виконується. І сказали вони: Господи, ось тут два мечі. А Він їм відказав: Досить! (Лк 22,35-38)