<< Previous    1...   26  27  28  29  [30]    Next >>

40. Дивитися на світ у Божому світлі  

 

Коли відкривається внутрішнє світло, тоді бачимо світ у Божому світлі. Коли силою благодаті відкривається внутрішнє око, то дивимося на світ в його сакральній цілості. Можемо помітити універсальну теофанію: Бог як світло проходить у все створіння. «Усе світиться згідно з божественним принципом світла» (Мундака Уп. 2, 2, 11). 

Якщо помічаємо заломлення божественного світла в Христі, то все променіє в його світлі. Все стає однією універсальною христофанією. У Ньому й через Нього можна досвідчити Боже світло і Божу любов. У кожному атомі тремтить сила Христа, в кожній клітині б’ється життя Христа. У речах природи і в формах культури помічаємо болі народження нового створіння у Христі (Рим. 8, 22). «Все примирене з Богом через Христа» (пор. Кол. 1, 20). Все створіння сповнюється в Христі, який є Омегою. А наприкінці Бог буде «всім у всьому» (1 Кор. 15, 28). 

Якщо події свого життя пояснюємо в Христовому світлі, якщо трактуємо людей як Христос і думаємо про них як Він, якщо вирішуємо проблеми світу в світлі Євангелія, якщо своє майбутнє і майбутнє світу формуємо з огляду на Боже царство, то наше життя отримує нову якість і новий напрямок. Наші стосунки стають прозорішими, а наша праця креативнішою. Тоді в собі і довкола себе залишаємо простір Духові Христа, щоби перемінював наше життя, наш світ. Якщо дозволимо вести себе Духові Христа, то станемо звільненими людьми (Гал. 5, 1.16), «новим створінням» (2 Кор. 5, 17). 

Відповідний спосіб життя характеризуватиметься зростанням внутрішньої свободи й зовнішнього милосердя (Гал. 5, 1.14). Внутрішня свобода спрощує зовнішній спосіб життя. Чим менша захланність, тим більша внутрішня свобода і радість. Хто підходить до справ у Христовому світлі, той не буде нічого триматися твердо. У світлі Христа розпізнаємо присутність Христа в людях, особливо в бідних і терплячих. Милосердя – це риса життя, освітленого Богом. 

 

Хто ж любить… 

той у світлі перебуває 

1 Йо. 2, 10 

 

Медитація 

 

Ходження: Цю вправу можна виконувати на лоні природи. Але спочатку вдома упродовж кількох хвилин усвідомлюй справжнє світло Христа, яке променіє зсередини. 

Спостереження: На основі цього внутрішнього світла дивлюся назовні. У сонячному світлі бачу вібрації світла Христа. Все створене через Нього, в Ньому й для Нього. Під час медитативної прогулянки переживаю природу в межах сили світла Христа. Відчуваю, як усе просвічується божественним світлом. 

Слово для медитації: З кожним кроком, з кожним поглядом, з кожним подихом впускаю в себе зміст формули: у всьому бачити Бога і все бачити в Бозі. Або повторюю слова: isavasyamidamsarvam(все просякнуте Богом Іса Уп. 1). 

 

 

<< Previous    1...   26  27  28  29  [30]    Next >>