<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...7    Next >>

 

17. Внутрішня присутність через благодать 

 

На внутрішній дорозі змін божественний Учитель супроводжує шукача аж до найглибших покладів свідомості. Бог об’являється людині передовсім як товариш дороги. Але за якийсь час шукач досвідчує, що Божественний Учитель приходить до нього не ззовні, а зсередини, любить його і оживляє. На внутрішній дорозі людина перебуває не перед Богом, а в Бозі, бо дорога веде до глибоких покладів свідомості Бога. 

Зворушений любов’ю божественного Вчителя, учень просить: «Якщо вважаєш, що можу на Тебе дивитися, то покажи мені, прошу, свій справжній вигляд» (11, 4). Приходить відповідь: «Своїми очима не можеш Мене бачити. Відкриваю в тобі божественне око: тепер споглядай мою красу!» (11, 8). Зором благодаті учень бачить, як уся дійсність розвивається з глибини божественного буття. Людина може споглядати Бога тільки в божественному світлі, тільки очима Бога. «Ти Мене не побачиш ні через вивчення писань, ні через аскезу, ні через жертвоприношення. Тільки щира любов і довіра до Мене дають тобі можливість побачити мій справжній вигляд» (11, 53-54). 

Коли відкривається внутрішнє око buddhi, коли променіє внутрішнє світло, тоді учень пізнає божественного Вчителя вже не як зовнішнє «Ти», а як внутрішнє «Я» (атман). «Хто Мене любить, входить у Мене» (11, 54). Отриманим внутрішнім зором він пізнає, що його справжнє буття є істотою, переміненою Божою любов’ю. «Хто мене любить, той живе в Мені, а Я живу в ньому» (9, 29). Учень, як активна людина, рухається серед багатьох занять, але з усвідомленням, що «рухається в Богові» (6, 31). Досвідчує, що Бог стоїть не збоку, а триває в теперішності. «Я присутній у тілах усіх істот» (10, 20). «У цей момент я присутній в серці всіх істот» (15, 15). Учень повністю віддає себе цій перемінюючій присутності. 

Це другий ступінь bhakti, який переходить у jnāna (пізнання). 

 

Направ свої думки на Мене, 

Занур свою свідомість у Мене, 

Насправді тоді житимеш у Мені. 

Бгагават-Гіта 12, 8 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслабляюся. Через усвідомлене дихання доходжу до втіленої тиші. 

Спостереження: Розпізнаю в своїй глибині сіяючий божественний промінь. Слідкую, як він помалу розвивається і як у мені променіє божественне світло. В цьому світлі досвідчую, як божественний Учитель приймає мене на лоно світла. Акцептую себе, бо Христос мене за акцептував. 

Слово для медитації: З кожним вдихом промовляю всередині: Ти в мені. З кожним видихом повторюю: я в Тобі
<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...7    Next >>