<< Previous    1...   22  23  [24]  25  26  ...30    Next >>

35. Ми – канали божественної води 

 

Коли відкриваємося на приховане в глибині свідомості джерело Отця, коли п’ємо з криниці Христа, якщо допускаємо до свого єства Божий Дух, то відчуватимемо силу Духа, яка оживляє, відсвіжує і перемінює. Питимемо воду Святого Духа. У такий спосіб самі станемо каналами божественної любові в світі. В нас і через нас Божий Дух ефективно діятиме в світі. Наші слова і вчинки приближатимуть людям Бога. Уприсутнюватимемо Бога в світі. Наша любов буде таїнством любові Бога, а все наше життя – випливанням Божого Милосердя в світ. «Якщо дозволимо Божому Духові вести нас, то будемо дітьми Бога, спадкоємцями Бога і співспадкоємцями Христа» (пор. Рим. 8, 17). 

Символ струменя має ще глибше значення. Ісус сказав: «Ріки води живої з нутра його потечуть!» (Йо. 7, 38). Грецький вираз ekteskoilias буквально: зсередини його тіла, з матки. Тому містики пояснюють цей процес так: запліднений Христовим Духом стає вагітним через Духа і народжує Духа на світ. Так Бог народжується в нас і через нас. Ми покликані бути дітьми Бога (1 Йо. 3, 1), але також ставати матерями Бога. «Народжую Того, хто мене народив» (Екхарт). Отці Церкви, Оріген і Тертуліан говорили про Боже народження в людині. Хто напоєний Духом Христа, є «одним духом» (1 Кор. 6, 17). Через це наше життя отримує значення божественного життя. Віра в Христа перемінює нас у посередників рятівного струменя Духа, в канали божественного життя, в передавачів благодаті Бога, спрямовує на шляхи Божої любові, перемінює в знаряддя Божого царства. «У ньому бо враз з людською природою живе вся повнота Божества, і ви причасні в тій його повноті. Він бо голова всякого начала і власти» (Кол. 2, 9-10). У глибокому самопізнанні досвідчуємо у своїй справжній сутності божественність. 

Але це все означає також і велику відповідальність. Ми покликані співпрацювати у відновлені світу Христовим Духом. Щоби спасти світ, Бог має тільки наші руки. Наша діяльність для справедливості й захисту середовища, наші діла милосердя і діла ради миру, наші сердечні контакти в родині й з сусідами – все це спричинює народження Божим Духом нового створіння. В нас і через нас Боже царство набирає форму. 

 

У найприхованішому джерелі 

купаюся 

в Святому Духові 

Екхарт 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслаблююся. Доходжу до втіленої тиші. 

Дихання: Вдихаю вгору вздовж хребта і видихаю з серця до долонь і стіп. І спостерігаю, як сила життя проходить через тіло назовні. 

Супроводжуючий образ: Почуваюся як струмінь, який виходить назовні з божественного джерела. Божий Дух, який відкриває божественне джерело як струмінь, який виходить із криниці, призводить до того, що я стаю струменем Його життя. Через мене випливає назовні трансформуюча сила Духа. З вдячністю слідкую, як відкриваюся на божественне життя. 

Слово для медитації: З кожним видихом промовляю Ом і переживаю при цьому зміст слів: У мені відкривається джерело божественного життя
<< Previous    1...   22  23  [24]  25  26  ...30    Next >>