<< Previous    1...   21  22  [23]  24  25  ...30    Next >>

34. Дух як струмінь 

 

Божа присутність у нашій глибині є як самостійний фонтан. З прихованого джерела, яким є Отець, об’являється Син як криниця і розливається Дух. Дух – це динаміка, яка активує приховане божественне джерело, і сила, за допомогою якої джерело стає плідним лоном. Він також дозволяє Синові вийти з божественного джерела як криниця, з якої виходять струмені води. В Духові Отець народжує Сина. Дух – зовнішній прояв божественного, бо Отець розливається в Синові й в Духові. Дух народжує перихорезу: взаємопроникнення Отця і Сина. Дух є водночас силою, яка об’єднує, і випливаючою енергією божественної плідності, жіночим виміром у божественності, материнським началом, яке в божественності народжує, оживляє і зберігає. 

Вода в Біблії завжди є основним символом Божого Духа. Присутність Духа є «мов джерело, якого води не висихають» (Іс. 58, 11), мов «джерело води живої» (Єр. 2, 13), мов «джерело життя» (Пс. 36, 10). Дух – це божественний струмінь життя, який виливається з Отця на Сина, і через Сина – в наші серця як любовний струмінь. Там ми всі «були напоєні одним лише Духом» (1 Кор. 12, 13). 

Ісус досвідчував божественність не як дійсність, яка спочиває в собі, але як струмінь життя, який постійно розливається. Все його життя в словах і вчинках було «биттям» Божого Духа. Він запрошує до себе людей, спраглих духовного напою: «Прийдіть до Мене й пийте!» При цьому можна досвідчити еманацію Божого Духа з середини буття (Йо. 7, 37-39). Зміна свідомості в Христі – це ніби нове народження з води і духа (Йо. 3, 5). 

 

Божа любов 

розлита в наших серцях 

Святим Духом. 

Рим. 5, 5 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслаблююся. Доходжу до втіленої тиші. 

Дихання: З кожним вдихом спостерігаю подих, який проходить через хребет, з кожним видихом – струмінь, який випливає з серця до долонь і стіп. 

Супроводжуючий образ: Помічаю в собі присутність Божого Духа, яка обдаровує життям і виходить з мене струменем. Боже джерело відкривається в мені; Божий подих дихає в мені; Божий Дух оживляє мене. У такий спосіб стаю криницею, з якої виходить струмінь Духа. 

Слово для медитації: З кожним видихом промовляю Ом і переживаю при цьому зміст слів: ріки води живої з нутра його потечуть! (Йо. 7, 38). 
<< Previous    1...   21  22  [23]  24  25  ...30    Next >>