<< Previous    1...   13  14  [15]  16  17  ...30    Next >>

27. Нести  

 

Дерево – прасимвол спасіння. Дерево дає захист, тінь і поживу, дім і одяг. Також дає людині доступ до рятівної близькості Бога. Дерева – це руки землі, витягнуті в сторону неба. Сакральні дерева вважали драбинами до неба. Архаїчна людина досвідчувала через дерево живий зв’язок з духом світу. І тому найдревнішими святими місцями були гаї, які образно представляють космічну гармонію. 

Дерево – це первісна мова Божого об’явлення. Пророки Гімалаїв і мудреці Китаю медитували і навчали під деревами. Будда осягнув просвічення під деревом Бодхі. Бог об’явився Авраамові під дубом Мамре (Бут. 18, 1). Ягве об’явився Мойсеєві в палаючому кущеві (Вих. 3, 2). Під дубом ангел покликав Гедеона рятівником народу (Суд. 6, 11). Господь промовляв до Давида через шелест дерев (2 Сам. 5, 24). Єврейське ім’я Бога Elohim походить від elon – дуб. Ісус зустрів Натанаїла під фіговим деревом (Йо. 1, 50). Мабуть Ісус часто медитував, користуючись символом дерева, бо в притчах багаторазово використовує образи рослин. 

Ісус, порівнюючи себе зі стовбуром, коріння якого вказує на приховане існування Отця, дає доступ до рятівної близькості Бога: «Я виноградина» (Йо. 15, 5); «Я вийшов від Отця» (Йо. 16, 28); «Я Отцем живу» (Йо. 6, 57); «Я вийшов від Бога і прийшов: не від себе самого прийшов, а він послав мене» (Йо. 8, 42). Ісус говорить про зв’язок з Отцем як про зв’язок стовбура з корінням: «Я і Отець - одно» (Йо. 10, 30). 

Коріння означає прихованість глибини Отця (Йо. 5, 37), стовбур об’являє цю приховану глибину (Йо. 14, 7). Тому Ісус міг сказати: «Хто мене бачив, той бачив Отця» (Йо. 14, 9); «І слово, яке ви чуєте, не моє, лише Отця, який послав мене» (Йо. 14, 24); «Я - путь» (Йо. 14, 6); «Бо як Отець має життя у собі, так і Синові дав, щоб мав життя у собі» (Йо. 5, 26). Стовбур виходить із коріння, Син є одною істотою з Отцем. А Отець є Тим, який народжує, Син – Тим, який народжений. Христос – Присутність Бога, Той, який виростає з нутра божественного коріння, і Той, який нас тепер несе. 

 

Бог народив Слово - 

так як коріння 

народжує стовбур. 

Тертуліан 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслабляюся і «вкорінююся в землю» як дерево. 

Дихання: З вдячністю відчуваю струмінь дихання, який пропливає через хребет. Дихаю вгору вздовж хребта і від серця вниз. 

Супроводжуючий образ: Хребет відчуваю як стовбур дерева, а в ньому бачу плідну силу життя. Як галузка відчуває, що її несе стовбур, так я переживаю, що мене несе Христос, стовбур винограду, дерево життя. 

Слово для медитації: З кожним подихом повторюю уважно ім’я Ісуса і переживаю при цьому зміст слів: перебувайте в Мені, а Я перебуватиму в вас
<< Previous    1...   13  14  [15]  16  17  ...30    Next >>