<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6  ...30    Next >>

18. Єдність у глибині буття  

 

Завдяки Божій благодаті усвідомлення проникає в найглибші поклади. Людина, звільнена від прив’язань, осягає внутрішній простір свободи. Від егоцентричного налаштування до себе (ahamkā ra) переходить до очевидного самоусвідомлення (ātmabodha). В духовній кімнаті серця пізнає, ким насправді є. 

Бгагават-Гіта говорить про три основні форми містичної єдності з Богом: 

1. Людське «я» і божественне «Я» з’єднуються у різноманітності: Я живу в тобі, а ти в Мені (9, 29). 

2. Людське «я» є єдністю з божественним «Я» так, як частина з цілістю: ти – частина Мене (15, 7). 

3. Людське «я» і божественне «Я» врешті-решт стають чимось одним: вважаю тебе моїм «Я» (7, 18). 

По суті, це три інтегральні, основні виміри кожного справжнього містичного досвіду. І тому шукач повинен дозволити виразитись усім трьом глибинам досвіду і бути вразливим до Божого Духа, аби вів його туди, куди хоче. 

Описаний в Бгагават-Гіті внутрішній Учитель постійно супроводжує учня від одної до іншої глибини досвіду. Учень сам повинен відкриватися на найглибший досвід єдності. Тоді він отримує «божественне око», аби «своє «я» міг бачити в собі» (6, 20; 13, 24). Тут внутрішній, сакральний простір повністю освітлений «божественним світлом пізнання» (13, 17). У найглибшій містичній свідомості «божественне «Я» повністю піднімає й пронизує» людське «я» (6, 5; 2, 55; 3, 17). Там душа чує божественну обітницю: «Трактуй мого улюбленого як самого себе» (7, 18). Божественне світло променіє через справжнє людське єство. Душа входить у Бога як крапля в море, аби зазнати щасливої єдності – «не знищуючись», але повністю перемінюючись (6, 30). 

Цей досвід обожнення людини не веде до бездіяльності. Те, що з’єднане в найглибшому, діє назовні з усвідомленням, що Бог є властивим суб’єктом. «Нічого не роблю; Бог діє через мене» (5, 9-10). Це свобода, преображена благодаттю. 

Це найглибший досвід jnā na

 

Людина, яка вже не тримається свого «я», 

призначена до обожнення. 

Бгагават-Гіта 18, 53 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслабляюся. Через усвідомлене дихання доходжу до втіленої тиші. 

Спостереження: Повністю освітлений внутрішнім божественним світлом, пробую спостерігати за собою. Я втягнутий у глибину божественного буття і повністю відкритий на божественну присутність. У цьому мені допомагає образ прозорого кристала або крапля, розчинена в морі. З вдячністю помічаю, як моє справжнє «я» і божественне «Я» зливаються в одне ціле. 

Слово для медитації: За кожним віддихом повторюю: ми з Тобою одне або в божественному «Я» впізнати своє «я» (6, 20). 
<< Previous    1...   2  3  [4]  5  6  ...30    Next >>