<< Previous    1...   4  5  [6]  7  8  ...9    Next >>

5. Відчувати тіло  

 

Тіло – сакральна дійсність, перше місце, де можна досвідчити Бога. Фундаментом християнської віри є досвід правди: «Слово стало тілом» (Йо. 1, 14). Бог прийшов до нас через тіло, і тому ми також повинні йти до Нього через тіло. Свята близькість Бога прийняла людську постать. У такий спосіб тіло стало першим місцем, в якому людина зустрічає Бога. Тіло є пратаїнством. Перед тим як спробуємо досвідчити Бога в обрядах і символах, у Святому Письмі й у природі, можемо помітити Його спершу в своєму тілі. І тому св. Павло назвав його «храмом Святого Духа» (1 Кор. 6, 19). Бгаґават-Ґіта вживає окреслення «посудина божественного духа» (13, 2-3). 

Ісус досвідчив у своєму тілі світлу присутність божественності й хотів нам передати цей досвід. «Коли, отже, все тіло твоє - світле й нічого темного не має, воно буде все в світлі, так, наче б освічувало тебе світло (своїм) сяйвом» (Лк. 11, 36). Ісус досвідчив себе як світло, і нам заповів ставати світлом світу. Також Будда досвідчив у своєму тілі внутрішнє світло і тому міг показати іншим дорогу до світла. Остаточно йдеться про те, щоб власне тіло ставало «прозорим» для преображаючої присутності Божого Духа в нас. 

Якщо в процесі духовного занурення зазнаємо тіло як сакральне місце Божої присутності, то зможемо прийняти своє тіло таким, яким воно є. Навчимося повністю себе приймати і погодимося на все своє минуле. Багато напружень розв’яжемо і багато блокад подолаємо. Все тіло відкрите для Духа. Справжня і повна акцептація себе в преображаючій присутності Божого Духа є основним елементом духовного занурення. 

 

Хіба ж не знаєте, що ваше тіло – 

храм Святого Духа [...] 

Тож прославляйте Бога у вашому тілі! 

1 Кор. 6, 19-20 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслабляюся. Якщо можливо, то сідаю на підлогу. 

Тіло: Після «вкорінення» в землю затримуюся на животі, споглядаю тіло, від живота просуваюся вниз, через ноги аж до стіп. Повертаюся до живота й просуваюся вверх: спина, плечі, руки. Потім зосереджуюся на голові й знову повертаюся до живота. 

Спостереження: Уважно і з любов’ю відчуваю, що всі частини мого тіла перебувають у присутності живого Бога. Таке проходження через тіло – це вид внутрішньої прощі: якщо моє тіло – храм Святого Духа, то проходжу через цей сакральний простір. 

Слово для медитації: Під час вправи перебуваю в переконанні: моє тіло – храм Божого Духа
<< Previous    1...   4  5  [6]  7  8  ...9    Next >>