<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...9    Next >>

2. Єдність із землею  

 

Якщо я вже прийняв і заакцептував свою життєву ситуацію, то можу розпочати духовну прощу. Важливо, аби у внутрішній подорожі ми не втрачали єдність із усією дійсністю. Духовний процес не відтягує того, хто виконує вправи, від життєвого середовища, а тісніше залучає до нього і веде на інші глибини. 

Важливо, щоби ця подорож розпочалася в єдності з землею. Земля – це не тільки мертва матерія, яку можемо використовувати й експлуатувати, але плідний материнський ґрунт нашого існування. За біблійним описом створіння Бог сформував першу людину з землі й тому назвав її Адамом (взятий із землі). З землі сформоване наше тіло, воно постійно живиться землею і до землі повертається. Земля – це людське тіло в розширеному виді. Наші думки і почуття постійно накопичуються в енергетичному полі землі. Ми, люди, внутрішньо з’єднані з землею. Наша їжа – це, в остаточному розрахунку, перемінена земля. Вода – це життєдайний напій землі. Дерева – це витягнуті, годуючі руки матері землі. Наше тіло перемінене землею, має такий самий хімічний склад, як і земля. 

Землю можна окреслити як тіло Бога. Через землю нас торкає захисна і життєдайна присутність Божого Духа в світі. Земля – це наш спільний спадок і наша місія. Оскільки одна земля годує всіх людей, то всі люди повинні справедливо ділитися її добром. Якщо значна частина людей піддана експлуатації і не отримує від землі потрібної їжі, то гідність землі і право людини порушують і зневажають. Якщо землю отруюють і ґвалтують через насильницьку експлуатацію і людську жадібність, щоб отримати більше продукції, то майбутнє землі – отож і людства – під загрозою. Духовність, яка зберігає єдність із землею, характеризується вдячністю і автентичним усвідомленням відповідальності. 

 

Земля – наша мати, 

ми – її діти. 

Атарваведа 12, 1, 61 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслабляюся. Якщо можливо, то сідаю на підлогу. Відчуваю контакт із тим, на чому сиджу: крісло, подушка для медитації тощо. 

Усвідомлення: Звертаю погляд вниз, на землю. Як мала дитина сидить на колінах матері, так і я сиджу на підлозі й з вдячністю відчуваю плідну й життєдайну силу матері землі. Вчуваюся у глибоку єдність тіла й землі. Водночас відчуваю єдність з усім, що постає з землі: людьми, деревами, тваринами, птахами, горами і ріками…

Слово для медитації: В своїй глибині досвідчую: моє тіло є землею; земля є моїм тілом! 
<< Previous    1  2  [3]  4  5  ...9    Next >>