<< Previous    1...   13  14  [15]  16  17  ...18    Next >>

12. Молитва імені  

 

Сходження всередину самого себе проходить через джунглі підсвідомості. Часто ми почуваємося покинутими, самотніми, знервованими й дезорієнтованими. Важкі відчуття підсилюються так, що переживаємо довгу ніч. Це конфронтація з тінню своєї душі. Кожний крок всередину пов’язаний зі страхом. Задаємося питанням, чи не втрачаємо ґрунт під ногами. 

Мидитувальник переживає болісний період. Відчуває, що Бог відходить від нього. Сам не робить наступного кроку. У такі моменти радять повторювати з великою довірою ім’я Бога, в якому медитувальник зазнає рятівну присутність Творця. Така практика молитви імені існує в усіх релігіях. Індуїсти, до прикладу, вживають мантру Om nama Sivaya (почитаю Шиву); буддисти промовляють Buddham saranam gacchami (прибігаю до Будди); мусульмани промовляють 99 імен Аллаха. Часто святе ім’я повторюють побожно з великим зосередженням, використовуючи зерна вервиці. Ім’я Бога «заряджене» божественною енергією, а його повторювання продукує рятівні вібрації аж до внутрішніх покладів психіки. Ця енергія дає медитувальнику безпеку й орієнтацію. 

Нам, християнам, ім’я Ісус Христос наближає рятівну присутність Бога. Ісус випередив нас на дорозі нашої ночі й відчинив нам дорогу до спасіння через своє співчуття і самопожертву (Євр. 5, 8). І тому для нас Він – божественний Учитель і провідник, криниця джерела спасіння і божественне світло. У Його світлі йдемо до Світла. В уважному повторюванні імені Ісус зустрічаємо Його сьогодні не як історичну особу ззовні, а як Творця зсередини, з глибоких, світлих, божественних покладів буття. Якщо з довірою до Нього приходимо, то Він веде нас з темних доріг до світла, з відособлення до з’єднання з Богом (ісихія). Христос є Богом з нами тут і тепер. 

 

Уважно повторюй 

ім’я Ісус Христос, 

щоб серце заволоділо Господом 

і щоб Господь заволодів серцем: 

щоб обидва стали одним. 

Св. Йоан Золотоустий, PG 60, 755 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслабляюся. 

Спостереження: Через віддих доходжу до втіленої тиші. Там, у глибших покладах свідомості споглядаю «тіні». Помічаю своє внутрішнє відособлення і біду, блокади, нездатність прощати й миритися. Уявляю, що мандрую посеред ночі. 

Слово для медитації: З великою побожністю повторюю з кожним віддихом ім’я Ісус. Повторюю ім’я Ісус на видиху, або на вдиху І-, а на видиху –сус. Можна також продовжити формулу як Om namo Christaya (віддаюся Христові) або Ісусе Христе, помилуй мене. В момент, коли в тіло впливає струмінь віддиху, повторюю ім’я так, щоб сила імені змушувала тіло вібрувати. Допомагає ліва рука, покладена на серце, і відкрита права рука. 
<< Previous    1...   13  14  [15]  16  17  ...18    Next >>