<< Previous    1...   9  10  [11]  12  13  ...18    Next >>

9. Оживити тіло  

 

Струмінь дихання пропливає не тільки вверх і вниз вздовж хребта. Сила дихання від хребта розходиться по всьому тілу. Від хребта делікатно розходяться дихальні канали, через які сила дихання доходить до кожної клітини й оживляє її. В індійській традиції її називають nadi, а в китайській науці говорять про меридіани. Йдеться не тільки про біологічний процес очищення крові киснем, але набагато більше: про цілісне наповнення тіла енергією. Тіло не статична, а динамічна цілість, тіло «бризкає» як фонтан. Із кожним подихом тіло відновлюється. Через кожний подих ми ніби народжуємося знову. Життєва сила, яка наповнює космос, входить у наше тіло як сила дихання, оживляє кожну клітину і зміцнює всі органи тіла. 

Свідоме спостереження за цим процесом оживлення допомагає внутрішньому зосередженню. Якщо усвідомлення постійно супроводжує процес дихання, то наповнення енергією сильніше, а втілена тиша інтенсивніша. За думкою вчителя Упанішад, процес пізнання керується диханням (Чандоджа Уп. 4, 3, 3). Через свідоме дихання, яке інтегрує все тіло, свідомість від предметного способу мислення переходить до інтуїтивного сприйняття: це не я дихаю, це «щось» дихає в мені. Мислення (розум) спричиняє поділ, інтуїція веде до єдності. Визнаючи віддих як віддих Бога, досвідчуємо струмінь дихання як божественну рятівну енергію, яка пропливає через тіло. Це лікувальне джерело, яке міститься глибоко в нас, відчиняється і впливає на тіло, психіку й дух. І тому систематичні дихальні вправи впливають терапевтично на всю людину. 

 

Дихання – це двері серця 

до божественного. 

Чандоджа Уп 3, 13, 1 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслабляюся. 

Тіло: Споглядаю все тіло. Помалу звертаю увагу на дихання, яке пропливає вверх і вниз вздовж хребта. 

Дихання: При вдиханні слідкую за струменем подиху, який піднімається вздовж хребта, а при видиханні – як опускається. Усвідомлюю вільне проходження струменя дихання вздовж хребта і уявляю себе фонтаном. 

Слово для медитації: Весь час я внутрішньо зосереджений на словах: Божий подих дихає в мені
<< Previous    1...   9  10  [11]  12  13  ...18    Next >>