<< Previous    1...   8  9  [10]  11  12  ...18    Next >>

8. Відчути центри духовної енергії  

 

Коли досвідчуємо себе істотами, оживленими Божим Духом, то осягаємо інтенсивну втілену тишу. Відчуваємо хребет як головний канал сили дихання. Присутня в диханні енергія життя пропливає вздовж хребта вверх і вниз. У цьому процесі, який уможливлює життя, вздовж хребта поступово відкриваються енергетичні центри. На Сході говорять про сім центрів енергії (чакри), через які по спіралі піднімається енергія життя, яка врівноважує внутрішні сили й веде кожну людину до гармонії з всесвітом. 

 

енергетичні центри 

дія 

космічний промінь 

енергії 

7. коронний 

трансценденція 

непроявлена тиша 

6. міжбровний 

пізнавання 

звук 

5. горловий 

посередництво 

простір 

4. серця 

відчинення 

повітря 

3. пупковий 

творення 

вогонь 

2. генітальний 

очищення 

вода 

1. кореневий 

стабілізація 

земля 

 

В навчанні йоги про чакри йдеться не про фізіологічну анатомію тіла, яке ми маємо, а про містичне спостереження за лікуючим полем енергії тіла, яким ми є. Під час медитації не можна силою вимагати це спостереження і силою відкривати чакри, а тільки сидіти в рецептивній поставі й спокійно споглядати струмені дихання через чакри

Спокійно, але уважно слідкуючи за струменем дихання, можна навчитися помалу помічати чакри й у такий спосіб відчиняти свідомість на трансценденцію. Так народжується глибокий досвід єдності тіла й душі, повне пробудження духу, гармонія з усім. Завдяки силі благодаті можна відчути, що божественне джерело життя відчиняється всередині тіла: «Ріки води живої з нутра його потечуть!» (Йо. 7, 38). 

 

Коли, отже, все тіло твоє - світле […] 

так, наче б освічувало тебе світло (своїм) сяйвом. 

Лк. 11, 36 

 

Медитація 

 

Місце: сідаю, випростовуюся, розслабляюся. 

Тіло: Досвідчую струмінь дихання в усьому тілі, свідомо зосереджуюся на хребті. 

Дихання: При вдиханні слідкую за струменем подиху, який піднімається вздовж хребта, а при видиханні – як опускається. Спокійно досвідчую, як оживають і активуються чакри. Є також можливість розпочати мандрівку знизу, лагідно видихаючи до кожної чакри. В двох найвищих чакрах це можна робити лише в пізніших фазах. 

Слово для медитації: З кожним подихом усвідомлюю слова: Божий подих дихає в мені
<< Previous    1...   8  9  [10]  11  12  ...18    Next >>