1. Мій сину, я хочу, щоб ти був усміхнений і радісний в Господі. Чернець не має жодної причини до смутку, а багато причин для радості. Щоби бути завжди веселим і радісним, будь завжди покірним і послушним.

 

(Bart V 18,4)    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Увесь мед, який можна зібрати з усіх квітів світу, не має стільки солодощів, як жовч і оцет нашого Господа Ісуса Христа.

 

(Hev III, 8)   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Не вміщатися в найбільшому і одночасно реалізувати себе в найменшому – це божественна якість.

 

(Ima)  

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Бог живе у створіннях: у стихіях, даруючи їм буття; у рослинах, даруючи їм життя; у тваринах, даруючи їм чуття; у людях, даруючи їм розум, і, зрештою, у нас самих, даруючи нам буття, життя, чуття і розум… 

 

(ES235) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Бог діє і працює задля нас в усьому створеному на землі;себто, наче робітник, працює у небі, у стихіях, у рослинах, у плодах, у стадах і в усьому решта, даруючи всьому буття, оберігаючи, спонукаючи до зростання та відчуттів тощо. 

 

(ES 236) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Любов має виявлятися радше у вчинках, ніж у словах. 

 

(ES 230) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Душу живить та задовольняє не обсяг знань, а глибоке розуміння певної дійсності і здатність відчувати внутрішню насолоду нею.

 

(ES 2) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Під назвою духовних вправ маємо на увазі кожен спосіб виконання іспиту совісти, розважання, споглядання, словесної чи мисленної молитви та інших духовних дій. Вправами духовними зветься і будь-який спосіб, за допомогою якого душа готується і налаштовується на те, аби позбутися всіляких невпорядкованих схильностей а щойно їх усунуто, шукає та осягає Божу волю(ES 1)

 

 

 

 

 

 

9. Тим, хто приймає вправи, вельми корисно приступити до них з великодушністю і щедрістю стосовно Творця і Господа свого, приносячи Йому у жертву всі свої воління і свободу, щоби Його Божа Велич послуговувалася згідно зі своєю найсвятішою волею як ним самим, так і всім, чим він володіє. (ES 5) 

 

 

 

 

 

 

10. Усе суще на землі створено для людини, щоб допомагати їй у досягненні мети, задля якої її створено. З цього випливає, що людина має користуватися ним настільки, наскільки воно допомагає їй осягати мету, і відмовлятися від нього тією мірою, якою воно стає їй на перешкоді. ( ES 23) 

 

 

 

 

 

 

 

11. Здатність зректися своєї волі необхідно цінити більше, ніж вміння воскресати померлих.

 

(Hev II 25) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Якщо ієрархічна Церква вирішить, що річ, яка мені здається білою, чорна, то і я в це віритиму.

 

 (ES 365) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. …і той же Дух, наш Господь, який дав нам десять заповідей, керує нашою святою Матір'ю Церквою і її провадить.

 

( ES365)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Таким способом треба захищати Апостольську Столицю, її авторитет, і заохочувати людей до послуху їй, щоби внаслідок нерозторопного захисту нас не вважали «папістами» і ми не втратили довіру. Ревність у боротьбі з єресями повинна бути такою, щоб єретиків любити, співчувати їм і прагнути їхнього спасіння. (Ep XII 239-247)

 

 

 

 

 

 

15. Хто хоче вступити в Орден, нехай знає, що тут не буде мати спокою, хіба що переступить поріг двома ногами, тобто волею і розумом.

 

 (Hev V 17)