<< Previous    [1]  2  3  4  5    Next >>

 QUERIDA AMAZONIA  

переклав о. О. Кривобочок ТІ  

неофіційний переклад для особистого вжитку  

 

ПОСТСИНОДАЛЬНА АПОСТОЛЬСЬКА АДГОРТАЦІЯ 

ДОРОГА АМАЗОНІЯ  

СВЯТОГО ОТЦЯ 

ФРАНЦИСКА 

ДО БОЖОГО ЛЮДУ 

І ДО ВСІХ ЛЮДЕЙ ДОБРОЇ ВОЛІ 

 

1. Дорога Амазонія з’являється перед світом у всій своїй красі, драматизмі, таємничості. Бог дав нам благодать присвятити їй особливу увагу на Синоді, який проходив у Римі 6-27 жовтня і завершився підсумковим документом Амазонія: нові шляхи для Церкви і для інтегральної екології

 

Значення цієї Адгортації 

 

2. Під час Синоду я слухав різні виступи і з зацікавленням читав опрацювання малих груп. У цій Адгортації хочу висловити свої враження від цього процесу діалогу й розпізнавання. Але не буду обговорювати всі теми, які широко висвітлені в підсумковому Документі. Не маю наміру замінити його чи повторювати. Хочу лише подати короткий нарис рефлексій, які би виразили в ситуації Амазонії синтез деяких великих проблем, які я вже висловлював у своїх попередніх документах і які допоможуть і спрямують до цілісного, творчого і плідного сприйняття всього синодального шляху.

3. Водночас хочу офіційно представити цей Документ, який містить висновки Синоду і над яким працювало багато людей, які краще від мене і від Римської Курії знають проблеми Амазонії, бо там живуть, страждають і палко її люблять. Я вирішив не цитувати цей Документ у цій Адгортації, бо запрошую вас прочитати його повністю.

4. Дай Боже, щоби ця праця збагатила всю Церкву і щоби стала для неї викликом, щоби священники, богопосвячені особи й миряни Амазонії втілювали її в життя і щоби вона у якийсь спосіб могла надихати всіх людей доброї волі.

 

Мрії для Амазонії 

 

5. Амазонія – це багатонаціональна цілість, поєднана різними зв’язками, великий біом, який охоплює дев’ять країн: Бразилію, Болівію, Колумбію, Еквадор, Гаяну, Перу, Сурінам, Венесуелу і Французьку Гвіану. Але я пишу цю Адгортацію для всього світу. З одного боку, роблю це для того, щоб пробудити симпатію й турботу про ці землі, які також і «наші» землі, і запрошую вас захопитися ними й визнати їх святою таємницею; з другого боку, оскільки турбота Церкви про цю частину світу зобов’язує нас коротко підняти деякі питання, про які не слід забувати і які можуть надихнути інші регіони світу зайнятися власними проблемами. 

6. Все, що пропонує Церква, потрібно оригінальним способом втілити в кожному закутку світу так, щоб Обручниця Христа мала різні обличчя, які краще відображатимуть невичерпні скарби благодаті. Проповідь, духовність і структури Церкви потрібно втілити в життя. І тому у цій короткій Адгортації покірно насмілююся виразити чотири великі мрії, на які мене надихає Амазонія.

7 . Мрію про Амазонію, яка бореться за права найубогіших, за права корінних народів, за права знедолених, про Амазонію, в якій почують їхній голос і шануватимуть їхню гідність. 

Мрію про Амазонію, яка зберігатиме це культурне багатство, яке її вирізняє, і де сяє у різноманітні способи людська краса. 

Мрію про Амазонію, яка ревно зберігатиме величну природну красу, яка її оздоблює, і багате життя, яке наповнює її річки й ліси. 

Мрію про християнські спільноти, здатні самовіддано працювати й розвиватися в Амазонії так, щоб дати Церкві нові обличчя з амазонськими рисами  

<< Previous    [1]  2  3  4  5    Next >>