о. Томаш Шпідлік ТІ

 

Томаш Шпідлік народився у 1919 році в Босковіце, тодішня Чехословакія, тепер Чехія. У 1938 році почав вивчати філософію в університеті Брно. Наступного року вступив у Орден Єзуїтів, у 1949 році був рукоположений в сан священика.   

У 1951 р. почав працювати на Ватиканському радіо. Трансляції для країн комуністичного блоку були неоціненним внеском у розвиток свободи в цих країнах. О. Т. Шпідлік став відомим діячем. Він зустрічався з А. Дубчаком, Генеральним Секретарем Чехословацької комуністичної партії, і В. Гавелом, який став президентом Чехії після падіння комунізму. Недільні проповіді о. Шпідліка чеською мовою перекладались і публікувались різними мовами. 

У 1955 р. він захистив докторат на Папському Східному Університеті і почав працювати викладачем патристики і східної духовної теології на різних університетах світу. 

38 років він був духівником семінарії св. Непомуцена. Але це не заважало йому займатись наукою і стати одним з найбільших фахівців у східній духовності. 

О. Шпідлік був вибраний «Людиною року, 1990» Американським Бібліографічним Інститутом Ралья в північній Кароліні, його приймали в Кремлі, він давав духовні вправи Іоанну Павлу ІІ і Римській Курії, був нагороджений Орденом Масарика, найбільшою відзнакою Чехії, В. Гавелом. У 2003 р. Іоанн Павло ІІ підніс його до кардинальської гідності. О. Шпідлік помер 16 квітня 2010 р. у Римі. 

 

ДУХОВНА ДОКТРИНА