<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...8    Next >>
 

V. ІНВОКАЦІЯ 

 

Те, що зі мною трапилося, було цілком неймовірним, бо я вважала, що не можу змінитися, була переконана, що мушу жити, підтримуючи себе саму, яку вважала важким тягарем. Тепер я пробуджуюся з внутрішньою радістю, яка часом здається незрозумілою, і також намагаюся переживати важкі дні з новим і конструктивним духом. 

 

СВОЄРІДНИЙ ЗАКОН ПРИТЯГАННЯ 

 

Усі погоджуються, що людина упродовж років піддана негативним впливам у царині освіти («ти нездара»), в царині почуттів («ти не заслуговуєш, щоб тебе любити»), в царині соціальних стосунків («ти ніколи не поводишся з іншими так як треба»), і так само в інших царинах, і це постійне негативне бомбардування спровокує в бідоласі світогляд, забарвлений інтенсивністю та тривалістю цих впливів. 

Але не так легко визнати протилежне: не тільки постійна та інтенсивна думка-емоція показує нам відфільтроване бачення реальності, але також, об’єктивно, сама реальність організовується та притягує до себе відповідно до цієї постійної та інтенсивної думки-емоції, тобто зовнішній і нейтральний спостерігач може переконатися, що реальність повністю відповідає вказаній думці-емоції. Якщо чаклун говорить мужчині свого племені, який повністю здоровий, що він неодмінно помре через два дні, а цей мужчина повністю вірить у ефективність магічних сил чаклуна, то найбільш ймовірно, що шок, спричинений у його психіці словами чаклуна, спричинить таку емоційну кризу, що через два дні в нього зупиниться серце або станеться щось подібне. Такий самий закон притягання дійсності у відповідності з переконаннями індивіда діє, коли гіпнотизер каже загіпнотизованому, що той відчує жар, коли гіпнотизер торкне його рука запаленою цигаркою. Торкає його руку зимним олівцем, але ефект такий, як від запаленої цигарки, бо загіпнотизований твердо вірить, що це була запалена цигарка. 

Навіть у позитивному сенсі цей закон притягання дійсності дав дивовижні результати. Г. Гамес [1] розповідає про експеримент, проведений у школі. Група хлопців пройшла тест на IQ з більш-менш нормальними результатами. Психологи, які проводили експеримент, сказали одній вчительці, що учні її класу показали винятково високий і прекрасний рівень IQ. Через кілька місяців психологи прийшли до школи і запропонували той самий тест тим самим учням. Результат був дивовижний: учні класу цієї вчительки здали тест на рівень вище від інших учнів. Вчителька була твердо переконана, що її учні найздібніші, так до них ставилася, і учні відповідали їй так само. 

На одному з моїх курсів жінка з двосторонніми метастазами в грудях, які поширилися гематогенним шляхом, була повністю переконана в силі трансформованих основних переконань. Щоби знайти якесь полегшення, виконувала вправи, які я тут раджу. Через кілька місяців пішла на обслідування в медичний заклад. Лікарі були здивовані: «Ракові вузлики зникли!» Ця жінка зізналася мені: «Вони не могли нічого пояснити, але я знала причину – вірила, що метастази зникнуть!» 

Один чоловік написав мені: «Я страждав від неврозу (думаю, що в психіатрії він називається гетерофобією), який часто перешкоджав мені бути самим собою. У стосунках з іншими (рідними, друзями, співпрацівниками) я дуже часто і непередбачено потрапляв у важкі ситуації. Мене охоплювало негативне почуття сором’язливості та збентеження і блокувало мене без причини, змушувало червоніти та починати пітніти. 

Навчання на тему маленьких «я» і, особливо, вправа про основне домінуюче переконання звільнили мене від цього дефекту, коли я мав уже 59 років, і моє життя стало щасливішим, повнішим і радісним. Я виконував цю вправу так: під час зустрічі з моїм «маленьким я-начальником» виплило наступне основне переконання про мене: «N. погано виглядає, представляючись іншим, бо непокоїться, сором’язливий, емоційний, розгублений. Окрім того, якщо трохи жарко, то він починає пітніти й повністю втрачає контроль. Трохи підготувавшись, йому іноді вдається цього уникнути, але йому потрібно багато сприятливих обставин. Він не вміє природно вести себе з іншими». 

Зміни, які відбулися через півтора місяця, були плодом однієї короткої афірмації, яку я повторював з дня на день вранці й увечері в ліжку, і пізніше в контексті моєї щоденної медитації, яка триває мінімум 10-15 хвилин». 

Думаю, що цих свідчень достатньо, щоб ми зрозуміли значення сили притягання, яку можемо відкрити у справедливому й упорядкованому використанні наших маленьких розумових і емоційних «я». 

 

ІНВОКАЦІЯ 

 

Основне переконання, трансформоване відповідно з виконанням попередньої вправи, буде інтегроване в нашу щоденну медитацію у формі «інвокації (invocación – закликання)». Щоденна інвокація – це вправа для усунення перешкоди, яка непокоїть і дезорганізує наш дім. Але є дві умови, sine quibus non, абсолютно необхідні, щоб наш дім отримав добрі плоди: 

Щирість. Достоєвський стверджує, що звичка брехати собі самому в нас вкорінена набагато глибше, ніж звичка брехати іншим. Якщо з цієї вправи, яка виглядає простою і скромною, усунемо чесність і щирість, то з неї не буде жодної користі. Як я можу насправді впорядкувати речі в собі, очистити й щось будувати, якщо я не чесний з самим собою? Чи може ми вважаємо, що пізнати в маленькій грі правду про себе – це ніщо? 

На жаль, також відомий платонівський міф про печеру тут має свій вплив: якщо якесь свідчення, подібне до поданих мною, описує чудові результати, які дозрівали в досвіді дійсності ззовні печери основних переконань, то очевидно, що ми схильні його висміяти і триматися своїх старих переконань. Читач, який хоче робити ці вправи, але в глибині душі тримається своїх переконань і актуального скептицизму, тобто, надає перевагу поставі, яка допомагає йому не змінювати себе, а тільки прийняти те, в чому він уже переконаний і що не ускладнює життя, може спокійно залишатися в своїй старій печері. Сам Ісус, перед тим, як когось зцілити, запитував його: «Чого хочеш? Хочеш зцілитися?» [2] 

І тому, перед тим, як іти далі, ти повинен щиро задатися питанням: «Чи справді я хочу позбутися цієї труднощі? Чи хочу зцілитися? Чи боюся якогось побічного ефекту зцілення? Чи зможу стати перед наслідками щирості з самим собою?» 

Віра. Друга умова – віра, але йдеться не про релігійно-конфесійну віру. Безсумнівно, що якщо маєш таку віру, то вона буде великою допомогою для цієї вправи. Тут йдеться про природну віру, яка спонукає тебе відчувати, що ти це осягнеш, тобто віру як почуття, емоції, зацікавлення, прагнення. Всі ми здатні до такої природної віри. Її мають спортсмени на олімпійських іграх, кандидати в президенти, винахідники, митці й будь-який індивід-ентузіаст, який хоче реалізувати свою творчість чи мрію. Ця віра допомагає людині реалізувати себе. Е. Ф. Шумахер представляє її поетично, використовуючи образ в стилі роджеріанських ремінісценцій: «Нам завжди спокушаємося вірити, що ми не що інше, як жолуді, і що найбільше щастя полягає в тому, щоб стати ще більшими, жирнішими та яскравішими жолудями; але ці речі цікавлять лише свиню. Наша віра пропонує нам знання про щось краще, тобто, що ми можемо стати дубами» [3]

Після короткої рефлексії, щоби збудити в собі налаштування щирості й віри, які допоможуть тобі осягнути бажане, тепер можеш укласти свою інвокацію. Це потрібно зробити письмово згідно з п’ятьма пунктами, поданими у наступній вправі. 

 

ВПРАВА 

Інвокація 

 

1. Після обнулення розпочни стверджувати стан повного релаксу й спокою, у який ти ввійшов.  

[ Після обнулення опиши свій стан, до прикладу: «Я спокійний, витишений, розслаблений…»].

 

2. Підтвердити й водночас візуалізувати зміст створеного основного переконання. 

[ Підтвердження повинно бути «видимим», тобто зосередженим на конкретному образі, на якому ти бачиш, що осягнув те, що підтверджуєш. Спортсмен, який бере участь в олімпійських іграх, спроможний «побачити», як осягнув бажаний результат; кандидат в президенти «бачить» себе вже президентом – без сумнівів і з вірою. Це саме може бути і з нами, якщо щиро прагнемо щось осягнути].

 

3. Довір те, що ти підтвердив, безконечній мудрості й любові твого божественного центру.  

[ Йдеться про центр Буття чи про сіяючу зірку, Господаря, божественну іскру, приховану в тобі…] 

 

 

4. Розшир на всіх універсальне благословення, яке прагнеш отримати для себе. 

[ Твоє прагнення буде автентичним, якщо буде співзвучне з універсальною гармонією і любов’ю, і у такий спосіб розшириться на усіх людей планети, особливо на тих, які перебувають у ситуації, подібній до твоєї]

 

5. Подякуй своєму внутрішньому Вчителеві за те, що він уже отримав те, що ти підтвердив. 

[ Внутрішній Учитель – це також твій супутник життя. Ймовірно, що у якийсь спосіб ти його вже досвідчив у своєму житті. Древні традиції називають його по-різному. Якщо ти справді стверджуєш своє прагнення в теперішньому часі, якщо бачиш уявою, що воно в тобі здійснюється, і якщо підтверджене тобою – це справді те, чого ти прагнеш у глибині свого єства, тоді в тобі вже є зародок, готовий розвиватися і реалізувати твою інвокацію. І тому подякуй!] 

 

ЛЕГКЕ МАЙБУТНЄ ІНВОКАЦІЇ

 

До інвокації потрібно ставитися і використовувати її як цінний інструмент для впорядкування і очищення дому. Відтепер інвокацію слід практикувати в медитації відразу після обнулення. Так вона стане інтегральною частиною медитації. Після кількох тижнів щоденного повторення вона запам’ятається автоматично. 

Плоди інвокації, якщо її практикувати правильно, помалу і майже спонтанно з’являтимуться у твоєму щоденному житті. Тобі потрібно тільки співпрацювати з цими плодами, сприяючи їх дозріванню, але ніколи не можна приймати поставу волюнтаризму. Це не «свавільні наміри», а плоди, які падають тільки тоді, коли дозріють. 

 

ДЕЯКІ ПОРАДИ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ІНВОКАЦІЇ 

 

• Чим глибше ми релаксуємося, тим легше й швидше слова інвокації проникають на нижчі поверхи нашого дому (підсвідомість), щоби пізніше повернутися реалізованими в наше свідоме життя. 

• Усвідомлювати абсолютну «наївність» життя на нижчих поверхах. Підсвідомість реагує безпосередньо відповідно до модальності вашої віри, про яку вже говорилося, і відповідно до сили вашої уяви. Це два ключові елементи мови, яку вона приймає і добре знає. І не знає мови, наповненої концепціями, логічними поняттями і теоріями. Підсвідомість – це дитина з магічними силами, яка завжди поводиться як наївна дитина. 

Якщо при цьому інвокація повторюється один чи тільки кілька разів, то слабо впливає на підсвідомість і, як наслідок, слабо впливає на відновлення вашого дому. Постійно повторюйте інвокацію щодня після повного обнулення. Потрібні терпіння і постійність – лише так можна подолати найбільші затемнення і перешкоди в маленьких «я». 

• Не підказуйте у своїх афірмаціях конкретних деталей – як осягнути плід інвокації. Довірте це своєму внутрішньому джерелу, яке знає, як це зробити. 

• Не звертайте увагу на будь-яку негативну критику щодо ваших вправ чи осягнень. Сумніви й негативна критика працюють проти вас, створюючи перешкоди для процесу реалізації інвокації.

• При виконанні цих вправ на цю тему краще не говорити ні з ким, навіть з найближчими особами. Тримайте в таємниці свій процес трансформації. Насправді мало людей можуть це зрозуміти, більшість почнуть критикувати і перешкоджати вашому розвитку. 

• Якщо перешкода зникла й мета інвокації осягнута, то після обнулення ви можете включити нову інвокацію або остаточну «найвища інвокація» (про це пізніше). 

 

ПРИКЛАДИ ІНВОКАЦІЙ 

 

• Проблеми зі стосунками. Йдеться про жінку, яку ображає її чоловік. Її благословення не універсальне, а спрямоване на чоловіка: 

- Відчуваю глибокий спокій і рівновагу. 

- Я сильна особистість. Можу робити все для покращення мого життя в гармонії з моїм центром. Внутрішнім зором бачу, як до мене підходить мій люблячий і уважний чоловік. Я сіяю, життєрадісна, здорова і спокійна. 

- Ввіряюся Божій любові, яка наповнює мою душу. Я захована і захищена в глибині моєї божественної серцевини. 

- З мого центру моя любов випливає також на чоловіка, який потребує багато енергії і багато любові, щоби внутрішньо відсторонитися і вивільнити з себе найкраще, що має. 

- Дякую внутрішньому Вчителеві за те, що бачить мене щасливою, жвавою, здоровою і наповненою любов’ю. 

 

• Молодий чоловік, син алкоголіка. На роботі проявляв агресивність: 

- Мені добре, я спокійний. 

- Я гармонійний і миролюбний – як усі колеги довкола. Люблю моїх батьків, прощаю собі й іншим усе. 

- Мені добре, я захищений у своїх найглибших покладах, ввіряю моє життя божественному центру, звідки виходить уся моя енергія і наповнює життя щастям. 

- Люблю моїх колег, друзів і всіх, хто, як я, хоче жити красиво, щасливо й успішно. 

- Дякую внутрішньому Вчителеві за те, що бачить мене спокійним і щасливим, і провадить мене до доброго і справедливого. 

 

• Спортсмен з проблемами самооцінки. Забуває про універсальне благословення: 

- Я спокійний і врівноважений. 

- Я дуже впевнений у собі й живу в повній гармонії з усім, що мене оточує. Це допомагає мені добре розвиватися у спорті й на новій роботі. 

- Дякую внутрішньому Вчителеві, який мудро допомагає мені йти цим шляхом. 

 

• Перешкоди власному розвитку і нормальному зростанню: 

- Я повністю розслаблений, у повній рівновазі та гармонії, повністю спокійний, в серці відчуваю мир. 

- Моє особисте зростання вільне, щоб розвиватися і еволюціонувати. Прагну цього всім моїм єством. Це легко і просто. Веде до світла і походить від світла. Є священним, є чистим. 

- Тепер прошу тебе, внутрішній Вчителю, благослови й освяти цю мою віру й всели її в серця всіх людей. 

- Дякую за цей дорогоцінний дар. 

 

• Два приклади замкнутості, яку прагнуть зцілити: 

- Я дуже спокійна і розслаблена. 

- Я відважна і впевнена. Все здається простішим. 

- Вранці, пробудившись, можу співати. Мій спів гармонійний зі співом пташок, які радісно вітають прихід нового дня. Маю кращі стосунки з близькими і друзями. 

- Довіряю божественній мудрості, яку щодня відкриваю в собі. 

- Благословляю рідних, друзів і людей, які щодня допомагають мені відкривати в собі Божі дари. 

- Дякую моєму внутрішньому Вчителеві за ці нові й радісні знання. 

 

- Моє тіло, емоції, почуття і розум повністю розслаблені. Я повністю спокійна і радісна. 

- Я чиста, сонячна і світла; я – струмок чистої і свіжої води, освітленої найтеплішим сонячним промінням. 

- Мій золотий центре! Я вірю в твою любов і ввіряю тобі мою надію. 

- Нехай це світло зігріває серця братів, яких зустрічаю, і все створіння. 

- Мій внутрішній Учителю, прийми мою вдячність за все, що я від тебе отримала. 

 

• Приклад найвищої інвокації:

- Відчуваю мир, у повній гармонії з небом і землею, у повній свободі. 

- Мій центр випромінює світло конусом, я ніжно налаштована до інших людей, сіяю, випромінюю спокій і любов у єдності з усіма. 

- Щоби ця гармонія стала для інших людей джерелом і випромінюванням гармонії – і так до безконечності. 

- Дякую, внутрішній Учителю, за цей великий дар, і за те, що зерно, яке ти посіяв у мені, стало великим дубом. 

 

• Інший приклад найвищої інвокації, але без довірення себе своєму центру: 

- В моєму серці мир. 

- Моє щастя наповнює день світлом. Смакую життя і любов. 

- Віддаю кожній живій істоті мою силу й мої емоції перед усім створінням. 

- Дякую моєму внутрішньому Вчителеві за життя, яке вібрує всередині мене і ззовні. 

 

Запитання 

 

1. Якщо багато основних негативних переконань мають як персональний, так і універсальний характер, і, мабуть, викликані станом загальної хронічної депресії, а позитивних інвокацій також багато, то чи слід їх усі практикувати в одній медитації чи почергово? 

 

Інвокація завжди повинна містити тільки одне переконання чи позитивний ідеал. Підсвідомість не можна перевантажувати. Найкраще формулювати одну інвокацію на одну тему. Після реалізації її змісту переходимо до наступної інвокації. З другого боку, якщо хтось переживає стан хронічної депресії, то відповідними діями буде звернення до психолога. ГМС – не універсальна панацея на усі хвороби, навпаки, передбачає нормальну психіку, тобто звичайні проблеми і труднощі. 

 

2. Ви говорили, що основне переконання походить із досвіду; але як тоді пояснити хворобу, фізичні, духовні й розумові страждання, які походять із цього переконання? Чи це означає, що ми самі притягуємо хворобу? 

 

Я вже відмічав, без перебільшень і узагальнень, що постійне негативне психофізичне налаштування вже не є чимось здоровим. Виразка шлунку – це найвідоміший і найпростіший випадок. Окрім того, вже дуже добре відомі так звані психосоматичні хвороби. В кінця книжки подам бібліографію на цю тему. 

 

3. Мені дуже важко візуалізувати основне переконання в інвокації, і не тільки в інвокації, а взагалі. Чи можу сподіватися, що колись це осилю? 

 

Всі ми маємо уяву. Просто призвичайся до неї, не більше. Практикуй її. Перше, що слід розуміти, для доброї внутрішньої уяви потрібне розслаблення. При доброму розслабленні легше виконувати візуалізацію. Намагайся це робити в місці, де зазвичай медитуєш, де нема зовнішніх збудників, які можуть перешкоджати, де мало світла, добре, щоб його взагалі не було, де нема шумів. Починай візуалізацію з найлегших і найпростіших предметів: двері, кімната, місце, в якому працюєш, горизонт при заході сонця… Також уявляй добре знані звуки: дзвін, спів птахів, вітер, морські хвилі… і намагайся побачити, звідки йдуть ці звуки. При правильній, наполегливій і постійній практиці доб’єшся бажаного результату. 

 

4. Вчора ввечері перед сном я промовляв інвокацію. Мій сон був повним, глибоким і спокійним як ніколи. 

 

Дуже корисно виконувати інвокацію у моменти, подібні до сну, такі як обнулення, тобто у моменти, коли ми стаємо на порозі підсвідомості. 

 

5. Ми трошки дискутували про основні переконання та інвокацію. Візьмемо приклад жінки, над якою знущається чоловік. Це дійсна ситуація, а не переконання (ідея). Чи слово «переконання» не може нас збентежити? 

 

Всі сильні основні переконання мають тенденцію перетворитися у реальні події. Основне негативне переконання, яке потрібно було вилікувати в цій жінці і яке притягувало відповідну та агресивну поведінку чоловіка, перебувало в її розумі й почуттях («я нічого не варта», «не заслуговую на любов», «заслуговую на зневагу від мого чоловіка»). Цей випадок я вважаю найбільш дивовижним стосовно трансформуючої сили інвокації, яка позитивно трансформувала не тільки її, але також, посередньо, її чоловіка! 

 

6. Чи весь час потрібно притримуватися інвокації, яку ми уклали спочатку, чи її можна змінити? 

 

Спочатку слід добре подумати й добре сформулювати інвокацію. Пізніше, коли бачимо, що в ній щось не грає, її можна змінити. 

 

7. Чи можемо відмовляти інвокацію в намірі інших людей, які, як знаємо, мають труднощі? 

 

Можемо, але цей вид інвокації буде молитвою чи благословенням цих людей, і це плавно входить у гармонію зі станом гармонії та любові, які панують в нашому домі – це мета на етапі внутрішнього очищення в глибокої медитації.

 

8. Який зв’язок між практикою інвокації та її припиненням, тобто «нехай буде Твоя воля»? 

 

Якщо інвокація співзвучна з любов’ю та універсальною гармонією, то ніколи не буде у протиріччі з божественною Таїною, яка нас провадить. Це виразно буде видно з універсального благословення, яке йде після афірмації: Проси для себе те, що би ти просив для інших. Йдеться не про те, щоб стати опонентом волі божественної Таїни, яка хоче, щоб ми були щасливими, здоровими, коханими всіма… і у такий спосіб успішними. Працювати для самопокращення, для кращого самопізнання і зростання – це завжди буде співзвучне з божественною Таїною, в яку ми занурені. Це суть життя. І навпаки, щось протилежне інвокації підсилить не справжнє зростання, а власне «его».[1] G. Gámez, Todos somos creativos, Urano, Barcelona 1998, p. 116. 

[2] Див. до прикладу, Йо. 5, 1…, де паралітик виразно не проявляє бажання зцілитися. На цю тему див. H. WOLFF, Gesù psicoterapeuta, Queriniana, Brescia 19903. 

[3] Цитата з G. Edwards, La magia della vita, Sperling-Kupfer, Milán 1993, p. 7.
<< Previous    1  [2]  3  4  5  ...8    Next >>